Вівторок, 03 вересня 2019 16:04

Гартуємо патріотів

Тарас Рондзістий
Гартуємо патріотів

Мав честь бути запрошеним на чотириденний семінар-тренінг «Школа патріотизму, який проводив в Києві Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» спільно з відділом Національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту, і який зібрав 70 молодих активістів зі всієї України. Завданням «Школи патріотизму» є навчати дієвому патріотизму та успішній реалізації національно орієнтованих ініціатив. Нажаль побувати на всіх лекціях і практичних заняттях не мав можливості, але те, що побачив сам і мої друзі, свідчить про високий рівень організації та дуже змістовне наповнення заходу.

Присутній особисто на заняттях, які відбувалися 30 серпня в Київській міській раді, мені було приємно зустрітися з Петром Іванишиним, секретарем Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова і послухати його лекцію на тему «Націоналізм як базовий світогляд». Також цікавою була доповідь Петра Олещука, політолога, доцента Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, про сучасну політичну ситуацію, традиційні ідеології та сучасні технології.

Про державну політику, діяльність органів влади та заходи у сфері національно-патріотичного виховання розповіла Вікторія Сісецька, головний спеціаліст відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України, яке надало фінансову підтримку заходу.

У своєму виступі я привітав учасників «Школи патріотизму», побажав успішно завершити семінар-тренінг і закликав їх сприяти національно-патріотичному вихованні в системі освіти.

Навчальні заклади, маючи важливе державне і суспільне завдання щодо виховання української патріотичної молоді, на жаль не можуть якісно здійснювати цю функцію через брак відповідних фахівців-виховників. Тому включення у виховний процес націоналістично вишколеної молоді стане вагомим внеском у справу сучасного українського державотворення. При цьому я просив учасників звернути увагу на необхідність подолання негативних тенденцій, які проявляються через надлишок індивідуалізму у вигляді цінування значимості тільки власної праці і нехтування напрацюваннями інших у тій самій сфері діяльності. Часто «видумується велосипед» без необхідності це робити або безпідставно знецінюється роль інших суб’єктів процесу патріотичного виховання, чим завдається шкоди консолідації зусиль всіх учасників. Пронизуючи всі сфери життя, праця з виховання за своїм обсягом настільки велика, що роботи вистачить на всіх. Одним з таких суб’єктів є Центр національного відродження, який я маю честь представляти і маю надію, що з учасникам «Школи патріотизму» ми матимемо змогу часто зустрічатися на всеукраїнських та регіональних заходах.

Також на моє прохання організаторами «Школи патріотизму» учасникам було роздано примірники часопису ОУН «Шлях Перемоги», публікації якого, впевнений, будуть корисними слухачам семінар-тренінгу в практичній роботі.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн