Середа, 11 вересня 2019 15:22

Удмуртський смолоскип свободи

Соломія Фаріон
Удмуртський смолоскип свободи

Самоспалення - крайній вияв протесту, часто здійснюється через недієвість всіх інших форм боротьби в умовах тоталітарного режиму. Ми знаємо приклади борців Василя Макуха та Олекси Гірника, які здійснили самоспалення проти радянської окупації та русифікації. Таким людям притаманне вроджене почуття справедливості, високий рівень національної свідомості, національна гідність та жертовність.

Удмуртський вчений Альберт Разін здійснив акт самоспалення перед будівлею парламенту в Іжевську. Він протестував проти русифікації та вимагав вжити заходів для збереження удмуртської мови та культури, зокрема вивчення удмуртської мови в школах. Альберт Разін тримав в руках плакат з написом: «І якщо завтра моя мова зникне, я готовий сьогодні померти».

Удмурти - угро-фінський народ, який перебуває у складі РФ. У світі є близько 650 тис. удмуртів. Удмуртською мовою зараз спілкується близько 300 тис. осіб.

Удмурти страждають від імперської, в т.ч. русифікаторської політики Росії. За 8 років (від перепису 2002 року до перепису 2010 року) чисельність удмуртського народу в Росії скоротилась на 30%. Удмуртський народ не має належного політичного представництва і впливу на прийняття рішень, адже удмурти не посідають керівних посад в Удмуртській республіці РФ. Позиції та вимоги удмуртських організацій та громадянського суспільства ігноруються, яскравим прикладом є розміщення в Камбарці, попри протести населення, заводу по переробці небезпечних відходів.

unnamed 23

Нещодавно влада РФ відмінила обов’язкове вивчення мов корінних народів в школах, що загрожує зникненню удмуртської мови. Попри те, що багато удмуртів сприймає ставлення до удмуртського народу як національне приниження, більшість керівництва удмуртських організацій є лояльними до російської влади.

У складі РФ перебувають представники понад 200 народів, багато з яких не мають власної національної держави. Становище поневолених народів Росії вкрай складне.

Стан удмуртського народу та імперська політика Росії підтверджує тезу українських націоналістів про те, що найкращою формою для збереження та розвитку народу є національна держава. Імперські держави загрожують самому існуванню поневолених народів та збереженню їх ідентичності, а тому боротьба з російським імперіалізмом - важливе завдання.

Свобода народам, свобода людині!

 

Loading...

Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн