Четвер, 09 квітня 2020 18:28

Куди рухатися далі

Юрій Сиротюк
Куди рухатися далі

Глобальний світ несе глобальні загрози і формує глобальні виклики.

Миттєво поширюються не лише інформація, гроші, товари, послуги та люди. Швидкість поширення коронавірусу засвідчила темну сторону глобалізму.

І виявилося, що держави, які роками заохочували обмеження та втрату суверенітету (політичного, економічного, безпекового), руйнування ідентичностей і як наслідок знищення національного солідаризму та пропагування максимального егоїстичного індивідуалізму у критичний момент не змогли впоратися з тенденціями і викликами, які ж самі запустили.

Роками, вигадуючи неіснуючі проблеми і борючись з вигаданими загрозами, діючі політичні еліти виявилися нездатними запобігати, мінімізувати та швидко вирішувати реальні проблеми і долати критичні виклики.

Коронавірус став тим чорним лебедем, який глобально переформовує існуючий світ.

Девальвується реальний вплив наднаціональних організацій. Економічна криза може суттєво змінити розклад політичних сил у світі. Розрив глобального ланцюга переміщення ресурсів, товарів та послуг може створити у короткочасній перспективі дефіцит.

Відтак нації і держави фактично опинилися наодинці з бідою, а їхні уряди виявилися нездатними ефективно діяти в критичних умовах. Тому як мінімум на найближчу перспективу повернення суверенітету і самодостатності: політичної, фінансово-економічної, енергетичної і звісно військової – питання номер один зовнішнього порядку денного.

У внутрішньому житті – плекання солідарності, поширення і зміцнення горизонтальних суспільних зв’язків суспільної взаємодопомоги та підтримки – питання виживання націй.

Україна має повернути контроль над стратегічними галузями. Сформувати стратегічні резерви продовольчих запасів. Відновити, а при потребі заново створити виробництво ключових типів ліків. Забезпечити стратегічні запаси ліків. Забезпечити стратегічний резерв енергетичних ресурсів. Держава зобов’язана на піку мінімальних цін на нафту сформувати стратегічний резерв цієї сировини.

Провести реіндустріалізацію країни. Відновити або заново створити критично важливі для життєдіяльності держави види виробництва.

Мінімізувати експорт сировини. Заохочувати експорт готової продукції лише після повного задоволення внутрішнього попиту і необхідного резерву. Перестати жити в борг і обмінювати «дешеві кредити» на дорогі політичні наслідки втрати суверенітету. Не забувати, що в країні війна, а наші союзники зайняті своїми клопотами, тому доведеться своїми силами протистояти ворогу і його «п’ятій колоні» в Україні.

Глобальні виклики неможливо подолати поодинці всередині країни. Поряд з самоізоляцією, як вимушеним методом, суспільство повинно відновити солідаризм і взаємодопомогу.

Загалом, глобальна криза створює глобальні шанси. Україна володіє достатніми ресурсами, працьовитими людьми, щоб використати кризу як шанс для прориву.

Бо те, що нас не вб’є, мусить зробити нас сильнішими.

Однак усе це не зможе зробити нинішня псевдоеліта. Глобальні виклики потребують великих ідей. Ідей, що сформують великих людей. Людей, які здатні жертвувати собою.

Ренесанс націоналізму – це природна потреба нації, що хоче вижити.

Найкращий антидот…

Loading...

Інтерв'ю

Мирослав Маринович про дисидентство, ГУЛАГи та постколоніальне українське суспільство

Мирослав Маринович — член-засновник Української Гельсінської Групи, політв’язень ГУЛАГу, правозахисник, автор книг: «Всесвіт за колючим...

21-12-2020 Інтерв'ю

Андрій Левус: «Ключовою загрозою для України є можливий геополітичний розворот»

Про повзучу федералізацію та весняні вибори на Донбасі, яким буде наступний Майдан і навіщо потрібно...

11-12-2020 Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн