Вівторок, 06 жовтня 2020 16:12

Про те, що турбує

Ігор Артюшенко
Про те, що турбує

Війна в Нагірному Карабасі

Новина, що сколихнула світ та якою перенасичений інформаційний простір – війна, що точиться між Азербайджаном та Вірменією. Я  лиш зверну увагу на те, що не існує «заморожених» конфліктів. І навіть через 30 років у будь-який момент на території, де, як здається, що вже все покинуто, може пролитися кров. Це урок для тих, хто хоче «заглядати в очі Путіна» і «знайти там мир». Для тих, хто хоче з метою стримування падіння рейтингів піти на здачу інтересів держави та на «умиротворення» агресора. Таким чином стратегічні цілі підміняються тактичними, а країни опиняються в багаторічних пастках Кремля. І в будь-який момент може спалахнути не тільки Донбас чи Крим, але й Придністров’я.

Створення маріонеткових держав – давня стратегія Росії, яка наживається на конфлікті та виступає третьою стороною – «миротворцем». Це виходило у неї аж до подій в Україні, коли завдяки дипломатичній роботі нашого корпусу Росію прив’язали до столу перемовин як учасника, а не як «посередника». І це вдалося зробити вперше за історію початих Російською Федерацією конфліктів завдяки підписанню Мінських домовленостей.

Саме тому сьогодні проросійські політики не втомлюються атакувати Мінські домовленості, стверджуючи, що їх неможливо виконати та що їх необхідно переглядати.

Неможливо їх виконати тільки з однієї причини – небажання Росії, яка повинна вивести свої війська з Донбасу та надати доступ до кордону. Чого ми не спостерігаємо. А поки Росія цього не виконає, на неї та на її громадян накладені санкції, а її економіка втрачає мільярди доларів щороку.

Тобто стратегія безкровного повернення Донбасу існує – необхідно тиснути на Росію з вимогою виконати підписані зобов’язання, а не зливати інформацію ФСБ про вагнерівців, щоб потім сподіватися, що Росія не відновить обстріли.

Звільнення Фокіна

Окрім цього, проти України ведеться інформаційна війна, в якій бере участь Зеленський. Наведу приклад.

Я вже неодноразово писав у фейсбуці та говорив на ефірах, що Фокіна ніхто не обирав. Єдина причина присутності його в дипломатичній групі – воля Зеленського, яка підкріплена президентським підписом.

За весь час свого прем’єрства у 90-х роках Фокін не зробив жодної політичної заяви, а його онука взагалі в інтерв’ю назвала дідуся сірою мишкою, яка завжди знаходиться в тіні. Тому я не вірю, що на старості років Фокін раптом вирішив стати публічним. До того ж виключно на телеканалах, які належать куму Путіна.

Подібну спецоперацію ми з вами вже спостерігали з одіозним Сивохою, який так само, як і Фокін, зробив кілька гучних заяв та зник з ганьбою.

Чекаємо наступну виставу, в якій нове або старе обличчя знову буде викидати в український медійний простір російську пропаганду. Тому те, що українці домоглися звільнення Фокіна, є безумовно чудовою новиною, але причина його заяв досі сидить на Банковій.

Армія

Ще одна трагічна подія відкрила нам очі на катастрофічну ситуацію в армії. Авіакатастрофа під Чугуєвим – лише вершина айсбергу проблем, що накопичились у військах. Застарілу техніку необхідно списувати, а на її місце купувати нову. Але цього, у зв’язку з недофінансуванням галузі, не відбувається.

Пріоритети сучасної влади зрозумілі – на ремонті доріг набагато легше вкрасти, ніж на високотехнологічному виробництві, де прорахована вартість кожної маніпуляції. Як результат, державне оборонне замовлення в цьому році профінансовано тільки на 20%. Відповідно військова техніка майже не ремонтувалася та не оновлювалася.

Наприклад, ракета «Нептун», яку почали розробляти у 2014 році, прийнята на озброєння, але досі не замовлено жодного дивізіону, хоча завдяки цим ракетам можна було б надійно прикрити морське узбережжя країни від ймовірного наступу росіян.

В наступному році ситуація не зміниться. Згідно з проектом бюджету 2021 на фоні значного збільшення фінансування Офісу Президента, МВС та Генпрокурора, Міністерство оборони отримає на 123 млн. грн. менше, ніж в цьому році.

У Зеленського немає часу мислити стратегічно і тому він не розуміє, що недофінансування армії може поставити під питання існування держави та його президентство відповідно. Хоча, може таким і є справжній план Банкової…

Ковід

Наша влада любить слово «рекорд», але в останній час ми бачимо тільки «антирекорди». В першу чергу це стосується статистики, пов’язаної з коронавірусом.

Я відкрию Вам один медичний секрет – тестування на COVID-19 потрібне державі і якщо дивитися на світ егоїстично, то у випадку підозри на інфікування вам особисто не вигідно робити тест. Особливо за свої гроші.

Поясню. Досі не існує специфічного лікування і тому байдуже якої етіології у вас бронхіт – медичні призначення будуть однакові. Крім того, якщо у Вас є інше захворювання, то у разі позитивного тесту на коронаінфекцію його лікування припиняється, бо досі не розроблені та не затверджені протоколи надання допомоги при різних захворюваннях з супутнім інфікуванням COVID-19. Це «вітання» міністру Степанову та людям Богатирьової, які відродили старі корупційні схеми, але написати життєво необхідний папірець не спромоглися.

Тобто тестування необхідне тільки для того, щоб ізолювати хворого та зупинити розповсюдження інфекції. І це в першу чергу вигідно державі.

Але українці дуже відповідальні та за час карантину зі своїх кишень заплатили за проведення тестувань у приватних лабораторіях вже близько мільярда гривень.

Натомість влада не поспішає виконувати своїх функцій – станом на початок жовтня Україна на останньому місці в Європі за кількістю тестувань у розрахунку на кількість населення. За цим показником ми відстаємо навіть від Молдови.

Декілька днів тому ми почули офіційну новину від Рахункової палати, що Державний коронавірусний Фонд вичерпаний.

Не вистачило 6 млрд. грн. на доплати до зарплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я та 5,3 млрд. грн. на закупівлю обладнання. За кошти фонду не куплено жодного апарату ШВЛ, а вся нова та відремонтована апаратура в лікарнях придбана за кошти приватних меценатів та опозиційних проукраїнських політиків.

Тому зараз необхідно вимагати термінового проведення позачергової сесії Верховної Ради, щоб з’ясувати, куди були витрачені кошти коронавірусного фонду, якщо люди самі платять за тестування. Уряд має публічно прозвітувати за розтринькування мільярдів гривень та ціни, що можуть приховувати страхітливу корупцію на людському здоров’ї.

Вибори

Попереду у нас місцеві вибори і я пропоную згадати одну повчальну історію.

1 березня 2014 року у Донецьку зібрався мітинг на підтримку бійців підрозділів «Беркут», що чинили каліцтва та вбивства демонстрантів у Києві. Учасники того мітингу висловили недовіру голові Донецької обласної державної адміністрації Андрію Шишацькому та оголосили своїм лідером командира т.зв. «Народної оборони Донбасу» терориста Павла Губарєва. Того ж дня Донецька міська рада виступила з ініціативою щодо проведення референдуму щодо статусу Донецької області. І того ж дня ініціативу міської ради підтримала Донецька обласна рада.

Пам’ятаєте?

Саме таким чином місцеве самоврядування, яке начебто повинно займатися комунальним господарством, вплинуло на політичне рішення та стало каталізатором катастрофи та приводом для введення військ російського агресора. Тому, коли сьогодні розповідають, що в місцевих радах повинні знаходитися тільки «міцні господарники», то це – лукавство. Необхідно, щоб в кожній раді та громаді була присутня українська сила, яка буде запобіжником від можливої загрози сепаратизму.

Тому, коли ви підете на вибори, то згадайте цю історію – можливо ви зміните власні пріоритети.

 

Loading...

Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: Революція на Граніті – це перемога над страхом

  30 років тому, з 2 по 17 жовтня 1990 року, в центрі Києва протягом 16...

04-10-2020 Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн