Вівторок, 03 листопада 2020 20:49

Націоцентризм чи Колабораціонізм?

Олександр Сич
Націоцентризм чи Колабораціонізм?

Над цим міркую кожного разу, коли чую передвиборчу рекламу «Слуги народу» «...Немає значення, якою мовою...», «...Немає значення, якому Богу...».

Для кожної постколоніальної держави (а наша є такою), це має принципове значення! Бо таке розмивання власної національної ідентичності, яке пропонує у своєму передвиборчому слогані нинішня владна партія, є лишень на користь вчорашнього московського колонізатора.

А тому й виникає у мене питання – це і є проявом того «національного центризму», ідеологію якого на своєму лютневому з’їзді задекларувала партія «Слуга народу»?

Тоді логічно наступне питання – а щодо якої нації цей «націоцентризм»? Так випливає – щодо московської. Тоді погодьтеся, крізь призму зору української нації – це колабораціонізм, себто перехід на бік ворога під час війни з ним.

Нехтування предметами української історії, мови, літератури в навчальних програмах загальної середньої та вищої школи, ініціатива щодо виведення української літератури з переліку обов’язкових для ЗНО предметів – це диверсія проти підвалин незалежної національної держави і проти її безпеки.

Мова – це комунікаційний цемент нації, а історія й література, засобами яких формується національна героїка та символіка, являють собою її непорушний духовний моноліт. У поєднанні вони творять ядро національної ідентичності, яку так настирливо у кожній постколоніальній державі намагається розмити її вчорашній поневолювач.

В умовах сьогоднішнього протистояння відновленої Української держави із московським поневолювачем та ведення ним ось уже протягом шести років «гібридної війни» проти нашої держави виведення цих предметів з національних навчальних програм може здійснювати тільки свідомий ворог, або ж недорікуватий «корисний ідіот». Одним і другим не місце в проводі Української держави чи її окремих галузей.

 

Loading...

Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: Революція на Граніті – це перемога над страхом

  30 років тому, з 2 по 17 жовтня 1990 року, в центрі Києва протягом 16...

04-10-2020 Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн