Понеділок, 21 серпня 2017 18:42

Обережно: гіпнотизуть!

Мається на увазі не якийсь сеанс гіпнотизування в цирку, чи на якійсь телевізійній програмі, але «умиротворювання» українців деякими прокремлівськими політиками, деякими політологами, чи й просто п’ятою колоною. Вже три роки українців дурять т.зв. АТО та Мінськими угодами, які в історії становлення держави не мають аналогів.

Понеділок, 21 серпня 2017 18:40

Пісні вільних людей

За найкращими зразками української бойової патріотичної пісні – звертайся до співаника, впорядкованого та виданого Фундацією «Вільні Люди». Усі пісні з підбірки – про незламність, патріотизм, силу духу та перемоги українців. Ніяких сліз, жалю, слабкості та поразок – усього того, що створило стереотип про «сумні думи» та «тужливість» українських пісень.

Понеділок, 21 серпня 2017 18:37

Зі святом Української Державності!

День Незалежності для українців не просто червона дата календаря, це значно більше, аніж просто вихідний день і навіть більше ніж свято. Дуже довгий час незалежність була для багатьох поколінь українців національною мрією і національним ідеалом. Для наближення цього ідеалу, для реалізації цієї мрії сотні тисяч борців і творців віддавали своє життя, свій талант, свою свободу і свою кров. У кривавій боротьбі і тяжким трудом йшли ми до дня 24 серпня 1991 року.

У нинішній час політичного затишшя популярною медійною новиною став загалом дріб’язковий, але показовий факт. 12 серпня «Російський центр науки і культури в Києві» відправив 70 українських дітей із різних шкіл на навчальні курси в Російську Федерацію по програмі «Здравствуй, Россия». На сайтах українських (і не лише українських!) мас-медіа з’явилися повідомлення про це і навіть світлина, де сфотографовані діти разом із вчителькою російської мови, які їдуть по зазначеній програмі. Міністерство освіти й науки України прокоментувало цю ситуацію таким чином. Мовляв, зараз канікули. Діти можуть їхати за кордон, у тому числі і в Росію, якщо на це є воля батьків. Вчителька, яка організовувала відправку дітей зараз у відпустці – може займатися тим, чим хоче. І взагалі, якщо програма має освітній характер, то пред’являти претензії міністерство не може. Начебто все правильно – принаймні з точки зору закону. Але оскільки навколо цієї події виник скандал, то цим вже… займатиметься СБУ. Принаймні з цією ситуацією пообіцяв розібратися її очільник.

21 травня 1974 року на ім’я керівника компартії УРСР Щербицького з республіканського КДБ було надіслано листа щодо чергової річниці перепоховання останків Тараса Шевченка. Відзначалося, що ця дата останніми роками українськими націоналістами та просто антирадянщиками використовувалася для організації зібрань, на мові КДБ – «провокаційного характеру», зокрема й для активізації боротьби проти режиму.

Понеділок, 21 серпня 2017 11:28

Дніпро. Минуле. Сьогодення. Майбутнє

«Здається кращого немає

нічого в Бога, як Дніпро...»

Т. Шевченко

 

Понеділок, 21 серпня 2017 11:24

1937-1938

Систему таборів майбутньої страхітливої системи ГУЛАГу почали закладати у більшовицькій Росії у 1919 році ще за «вождя всіх трудящіхся» Леніна. При «батькові всіх народів» вона досягла небачених в світовій історії масштабів. За роки її існування через систему ГУЛАГу за дослідженнями «Меморіалу» пройшло понад 20 мільйонів людей. Зауважимо – кращих людей, які проживали в тодішньому СССР. За масштабами – це населення середньої європейської країни. Тільки за період з серпня 1937 до кінця 1938 року у СРСР було заарештовано 1,6 млн. осіб. З них 800 тис. було знищено. І це лише за далеко неповними статданими НКВД!

Середа, 16 серпня 2017 14:37

Визволитися від «визволителів»

Не святкувала, не святкую і не святкуватиму день Харкова, поки дату не перенесуть з 23 серпня на інший.

Вівторок, 15 серпня 2017 17:12

Втрачений патрон

У розпалі політичного напруження між США і Північною Кореєю відома газета «Нью-Йорк Таймс» вкинула у розбурханий океан інформаційного простору камінь, щоб відволікти увагу світу від справжніх розпалювачів воєнної істерії, а саме – на Україну, де з 2014 р. точиться кривава російсько-українська війна.

Вівторок, 15 серпня 2017 16:49

Спадщина для нащадків

На запрошення Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) цього літа мав змогу з нагоди 75-ліття УПА провести лекції-бесіди на тему історії національно-визвольної боротьби України та сучасної ситуації на Батьківщині і роль та завдання молоді перед учасниками сумівських виховних таборів в США та взяти участь у Святі Героїв, яке відзначалося на сумівському таборі в Елленвіллі.

Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн