Вівторок, 25 квітня 2017 17:09

Гіркі уроки Молдови

Обрання в Молдові президентом Ігоря Додона, який відверто демонструє проросійську позицію, виступає за федералізацію Молдови й ладний відмовитися від євроінтеграції своєї країни, змусив українців звернути увагу на свою південну сусідку. Адже ми ведемо реальну війну з Росією. Тому такий розвиток подій нас не тішить. Тим паче, що Додон заявляв, ніби Крим є російським.

Росія любить, коли її порівнюють із СРСР. Бути схожою на імперію – одна з її головних ідеологем. Але між бути і здаватися – нездоланна прірва.

Комунізм – аватар російського імперіалізму.

Конституційним статусом української мови як державної – нехтують. Її варто міцніше закріплювати в органах державної влади та сфері послуг.

У багатьох країнах, де проживають українці на поселеннях у світі, вони створюють українські громадські організації. А про свою громадську діяльність повідомляють через різні засоби масової інформації, зокрема через пресу. Так зробили і Українські Злучені Організації (УЗО) Великого Клівленду в США, які у 50-річчя свого існування в 1978 році розпочали видання газети «Вісті УЗО». Осідком редакції газети стало місто Парма на околиці Великого Клівленду, де проживало й досі проживає найбільше українців.

Вже третій рік поспіль Росія виявляє проти України неприховану воєнну агресію. Кремль продовжує підривати українську державність потужною диверсійною діяльністю, яка, здається, ніколи не припинялась, а протягом останніх років набула нових форм і масштабів. При цьому така діяльність становить для національної безпеки України не меншу загрозу, ніж та перманентна воєнна, що йде від багатотисячного російського військового контингенту на Донбасі та вздовж нашого східного кордону. Для протистояння диверсіям є багато ефективних, відпрацьованих роками методів, однак вони можуть приносити позитивний результат лише там, де керівництво держави чітко усвідомлює необхідність проведення контрдиверсійних заходів, має політичну волю для прийняття необхідних рішень і не шкодує сил і засобів для організації протидії. З іншого боку, відсутність рішень, їх половинчастість створюють сприятливе для диверсій середовище і спонукають ворога до нарощування активності.

Понеділок, 24 квітня 2017 15:00

Леонід Мосендз - Відплата

21 квітня 2017 року в Івано-Франківську в місцевий книгарні відбулася презентація книжки Леоніда Мосендза "Відплата" за участю публіциста, політолога Станіслава Федорчука та літературознавця, критика Євгена Барана.

Понеділок, 24 квітня 2017 14:56

Сепаратисти у Києві

Одразу після всеукраїнського дербі між київським «Динамо» та донецьким «Шахтарем» було затримано двох сепаратистів, які перебували на НСК «Олімпійський» у лавах фанатів «гірників».

Понеділок, 24 квітня 2017 14:13

Так кого тут треба захищати?

Двомовність, особливий статус, насильницька українізація, бажання українців помиритися з Росією, опір населенням України євроатлантичній інтеграції – всі ці, вигадані з метою розколу України російською пропагандою речі, виглядають нонсенсом в розрізі української соціології. І якщо взяти останні соціологічні опитування, то нагнітання істерії довкола мовного питання (та й інших типу «проблемних») виглядає явно штучним.

Викладач Бориспільського професійно-технічного ліцею, тренер з боксу районної спортивної школи Валерій ГУДЗЬ на передовій з березня 2014 року. Він гордиться і своїм сином, який півтора року також брав участь у бойових діях і пов’язав своє життя із службою в армії. Близько року тому підполковника ЗСУ Валерія Федоровича призначили заступником командира 72 окремої механізованої бригади. За особисту мужність і героїзм під час російсько-української війни 2015 р. нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. А в квітні йому присвоїли почесне звання — Народний Герой України.

Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Маємо забезпечити статус української мови»

Конституційним статусом української мови як державної – нехтують. Її варто міцніше закріплювати в органах державної...

24-04-2017 Інтерв'ю

Валерій Гудзь — Народний Герой України

Викладач Бориспільського професійно-технічного ліцею, тренер з боксу районної спортивної школи Валерій ГУДЗЬ на передовій з...

21-04-2017 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Боротьба з корупцією – це горизонт, до якого треба йти»

Виявляється, подолання корупції зможе вирішити й екологічні питання в Україні, які, на жаль, зараз з...

10-04-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн