Про Степана Бандеру написано чимало. Петро Мірчук, Данило Чайковський, Петро Дужий, Галина Гордасевич, Микола Посівнич та чимало інших дослідників в своїх книгах і статтях висвітлювали його життєвий шлях, його революційну боротьбу та його національні ідеали. Зрештою, є й збірка текстів самого Бандери «Перспективи української революції», нещодавно перевидана в Києві. Здавалося б, що ще нового і цікавого можна запропонувати читачам…
17 лютого відійшов у вічність останній комбатант УПА на Січеславщині, член ОУН (б) Роман Пастернак. Це була людина з чистим сумлінням, великим серцем і щирою любов’ю до України.
22 лютого 2021 р. у США на 97-му році життя відійшов у вічність довголітній провідний діяч ОУН (б) Богдан Качор, – незламний націоналіст, голова Світової ліги українських політичних в’язнів.
З нагоди Дня Рідної Мови хотілося б ще актуалізувати важливе питання. Російський культурний расизм виявляється не тільки в запереченні існування української мови чи негативному сприйнятті самого факту мовлення українською.
Після тривалої та складної недуги в Києві 20 лютого на 73-му році життя відійшла у вічність Світлої пам’яті Віра ЛАВРИНЕНКО-ГАЙДАМАХА
Наш співрозмовник – Олександр Сич, доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради, ініціатор створення Інституту наукових студій націоналізму.
Протестні акції в Росії у зв’язку з отруєнням та арештом відомого опозиціонера Алєксєя Навального, які охопили майже всі регіони цієї велетенської країни – від Петербургу до Хабаровська на Далекому Сході – можливо, просигналізували про новий період російської Смути.
У вільному доступі опублікували документи про останню депортаційну операцію «обміну населенням» між Польщею та СРСР, яку здійснили у 1951 році.
Головною подією останніх тижнів стало блокування в Україні рупорів Кремля. Це рішення, як і вся проукраїнська спільнота, я однозначно підтримую, та відчуваю стриманий оптимізм, бо влада зробила це вкрай запізно і юридично недолуго, що викликає декілька запитань.
Одразу важко й назвати країну, окрім України, в якій чужинці-спортсмени більше поважають її національну мову, аніж громадяни.
З 16 січня обслуговуючий персонал у кафе, ресторанах, магазинах тощо мав перейти на українську мову.
В Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася презентація перевиданої збірки праць Степана Бандери «Перспективи Української Революції». Це вже друга презентація видання на Прикарпатті, організована головою обласною ради, доктором політичних наук та автором передмови Олександром Сичем спільно з громадською організацією «Інститут наукових студій націоналізму».