Вівторок, 12 квітня 2016 14:32

За вашу і нашу свободу!

Віктор РОГ
За вашу і нашу свободу!

16 квітня 1946 року в Німеччині розпочав свою роботу І Конгрес Антибольшевицького Блоку Народів (АБН), який поставив за мету визволення поневолених московським імперіалізмом націй, шляхом організації спільного фронту боротьби та координації зусиль антикомуністичних чинників у всьому світі.

Ще 21 листопада 1943 року в селищі Будераж на Рівненщині підпільно, під охороною УПА зібралися на Конференцію поневолених народів Східної Європи і Азії делегати різних національностей, котрі представляли визвольницькі сили народів, що воювали з імперіалістами, для створення спільного фронту революційної боротьби із загарбниками.

Конференція рішуче засудила гітлерівський та сталінський імперіалізми, які заперечують право народів на їхній вільний політичний і культурний розвиток у самостійних національних державах та несуть усім народам політичне, соціальне й культурне поневолення у формі гітлерівської «нової Європи» чи «більшовицького СССР». Конференція практично реалізувала ідею спільного фронту поневолених народів, проголошену в грудні 1940 року в Маніфесті ОУН, і стала прологом до створення Антибільшовицького Блоку Народів, котрий від квітня 1946 року, під незмінним проводом обраного Президентом АБН Ярослава Стецька, а після його смерті у 1986 році під головуванням Слави Стецько повів рішучу та безкомпромісну боротьбу з московсько-більшовицьким імперіалізмом, розбудовуючи мережу по всіх куточках світу, згуртовуючи прогресивні сили всіх народів у боротьбі з червоною Москвою.

678Провідники революційної ОУН Степан Бандера і Ярослав Стецько виразно усвідомлювали місію України, її провідне місце у боротьбі за свободу народів і людини. «Україна – революційна проблема світу», – зазначав Ярослав Стецько, а Степан Бандера твердив, що «без національно-державного визволення України не може постати чи реально втриматися національно-державна суверенність Естонії, Литви..., Білорусі, націй і їхніх держав Кавказу, Туркестану... Ця обставина накладає на Україну, на її національну політику виключно великі і вирішальні для успіху боротьби фронту поневолених народів завдання».

Саме тому на початку 90-х років діяльність АБН відновлено на рідних землях, а в листопаді 1993 року, з нагоди 50-ліття Конференції поневолених народів, у Києві відбувся Конгрес АБН, що дав новий імпульс та нові орієнтири діяльності.

Сьогодні актуальність ідей і досвід діяльності цієї організації очевидні. Російський імпершовінізм, нехтуючи правами народів і людини, продовжує на території Російської Федерації політику етноциду народів, які прагнуть національного самовизначення, веде агресивну зовнішню політику, загрожує державному суверенітету сусідніх молодих держав, у тому числі й України.

Отже, відзначаючи чергову річницю від дня створення Антибільшовицького Блоку Народів, маємо насамперед спрямовувати погляд не в минуле, а в майбутнє, адже загроза московського імперіалізму та комуністичного реваншу не відійшла в минуле, а відтак ідеї АБН залишаються гостроактуальними.

Пам’ятаймо, що воля любить не того, хто її оспівує, а того, хто її здобуває.

СПІЛЬНИМ ФРОНТОМ ПРОТИ ІМПЕРСЬКОЇ МОСКВИ!

СВОБОДА НАРОДАМ! СВОБОДА ЛЮДИНІ!

національні кольори

Loading...

Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн