У рамках проекту «Навколо книги» в Українському кризовому медіа-центрі відбулася розмова з істориком і громадським діячем, редактором газети ОУН (б) «Шлях Перемоги», директором видавництва «Українська видавнича справа» Віктором Рогом, який представив книги видавництва, поділився роздумами про сучасну ситуацію в Україні, спогадами про початки незалежності.
Наша війна була неминучою. І в холодній фазі розпочалася з 24 серпня 1991 року, із 20 лютого 2014 року – як конвенційна, а з 24 лютого 2022 року – як повномасштабна.
У цивільному житті Михайло Галущак – науковець, викладач історії у Львівській політехніці. Від початку повномасштабного вторгнення Росії – боєць 24-ї ОМБр. Зараз, як з посмішкою зауважує Михайло, він є практикуючим істориком. Власне, як і всі, хто боронить країну і творять її майбутнє.
Віктор Рог, легендарний учасник українського національно-визвольного руху 90-х років, видавець книжки Юрія Липи "Росподіл Росіі", виступив на форумі Вільних Народів ПостРосії і передав вільним народам гасло українських борців за свободу.
Історик Микола Посівнич про визвольну війну України у 2022 році; який ідеологічний і бойовий досвід попередніх воєн України можна і треба використовувати сьогодні і завтра.
Чи загрожує російсько-українська війна розпадом самої Росії і чи отримають поневолені народи імперії шанс на визволення, Тижню розповів Інязор (головний старійшина) ерзянського народу, співзасновник громадського руху “Вільний Ідель-Урал”, учасник Майдану і ветеран АТО Сиресь Боляєнь.
"Урочище Биківня - місце масових розстрілів українців і місце терору, місце вбивства нас як нації. Знаєте, що зараз мені нагадує цей час?
Добровольці - це люди доброї волі, вони не загнані в певні рамки. Це люди, які стояли чергами біля військкоматів, вже на перший день, на другий, на третій, чергами по тисячу осіб.