Понеділок, 15 травня 2023 09:48

Історія – вчить?

Історія не є місцем для роздумів на кшталт: «Що було б, якби»… Історію вже не зміниш.

Нещодавно злісні москвини знову обстріляли стару козацьку Умань, у якій жива ще пам’ять про подвиги Богдана Хмельницького, яка була столицею України за гетьмана Ханенка, яка дзвеніла шаблями у добу Коліївщини за Гонти і Залізняка, яка билась за УНР у військах Петлюри та пізніше за українську справу у лавах ОУН-УПА.

Сучасна війна актуалізувала все, що було написано українськими мислителями ХХ століття.

П'ятниця, 17 лютого 2023 12:10

Документ ОУН з Афганської війни

Відомо, що Організація Українських Націоналістів засуджувала вторгнення Радянського Союзу в Афганістан і співчувала моджахедам

Понеділок, 13 лютого 2023 11:31

Напередодні трагічних роковин

Не один рік вчені та громадськість вивчають причини й наслідки Голодомору. 

Співробітники совєтських спецслужб, які розробляли агентурну справу «Невгамовні», планували її реалізувати досить оперативно, з’ясувавши усі обставини ще влітку 1951 року, бо вже тоді їх нервувало, що молоді націоналісти почали виїжджати за «компактні» межі Приморського району, зокрема на територію Верхньо-Хортицького.

«…Державу не твориться в будучині, Державу будується нині…»

Олег Ольжич

Співробітники совєтських каральних органів усім агентурним справам давали кодові назви.

Під час німецько-совєтської війни на території Приморського району (в рамках адмінреформи приєднаний до Бердянського) Запорізької області було створено підпільну мережу ОУН (б).

Понеділок, 28 листопада 2022 08:27

Херсонщина у жорнах МГБ

Починаючи від листопада 2018 року на шпальтах «Шляху Перемоги» ми періодично розміщували матеріали, які були присвячені агентурним розробкам совєтських спецслужб на території Херсонської області у 1940-1950-х роках.

Веб-дизайн