Понеділок, 20 вересня 2021 21:20

Юний розвідник Юхим Клевчуцький

Роман Коваль і Юрій Юзич готують книгу “Діти у Визвольній війні”. Пропонуємо вашій увазі скорочений виклад одного з розділів цієї унікальної книги

Створення українських національно–визвольних організацій протягом ХХ-го століття було продиктоване необхідністю протиставлення сили, яка б була спроможна чинити дієвий опір.

Впродовж XX-го століття український визвольний рух змінював свої форми боротьби від національно-культурницьких до воєнно-політичних, підпільних і політичних, а на сучасному етапі перейшов знову до воєнно-політичних.

П'ятниця, 03 вересня 2021 15:10

ОУН у 1930-х рр.: ідеї, дії, люди

З раціональної точки зору тодішнє становище України, окупованої чотирма державами внаслідок цілковитої поразки визвольної боротьби 1917–1921 рр., виглядало доволі безнадійно, і саме тому своєю діяльністю ОУН прагнула викликати бажання змін, а згодом і втілити їх. Визнаючи незаперечним право нації на опір й визвольну боротьбу проти окупантів, ОУН бачила вихід у вихованні та накопиченні «національної енергії», що зможе бути спрямована на здобуття Української Самостійної Соборної Держави.

Вівторок, 31 серпня 2021 16:32

Він завжди був українцем

До 100-річчя з дня народження Леоніда Полтави

Совєтські органи державної безпеки усвідомлювали той факт, що процеси переселень жителів західних українських земель у південні регіони України будуть використовувати провідники націоналістичного руху для того, щоб поширити там діяльність підпілля.

Вівторок, 06 липня 2021 22:51

Ярослав Стецько: творець і борець

5 липня виповнилося 35 років, як відійшов У Вічність провідник Організації Українських Націоналістів Ярослав Стецько, який присвятив своє життя боротьбі за визволення нації і побудову справді суверенної та соборної України та її ствердженню на світовій арені.

Дослідникам історії України ХХ століття найважче працювати з документами совєтських органів державної безпеки саме за 1930-ті роки.

Львівський Акт проголошення відновлення Української Держави 30 червня 1941 р. приблизно з 1959 р. (рік вбивства Степана Бандери) став об’єктом дезінформації і провокацій, запущених Москвою проти Українського визвольного руху ОУН-УПА. У цю діяльність, звичайно, була підключена п’ята колона і різної масти недруги України і українців. Така ситуація триває і по сьогодні.

Понеділок, 21 червня 2021 16:44

Похідні групи ОУН на Наддніпрянщині

Початок німецько-совєтської війни Провід ОУН мав намір використати для охоплення усіх українських етнографічних земель мережею власних осередків. 

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн