Середа, 29 грудня 2021 17:15

Кличуть «Сурми звитяги»

Володимир Степанишин
Кличуть «Сурми звитяги»

У Львові завершився XХІІ Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль національно-патріотичної творчості «Сурми звитяги».

Минуло вже більше 20 років з того щасливого дня, коли в освітянсько-мистецькому середовищі древнього Львова зародилася ідея дитячо-юнацького фестивалю патріотичного мистецтва «Сурми звитяги». Україні тоді, так само, як сьогодні, вкрай необхідним було відродження її культури, мистецтва, музики, як містка до відродження Держави.

Молоді і сивочолі представники громадсько-політичних, освітянських та мистецьких кіл міста Лева створили громадську організацію «Сурми звитяги» і на її базі – оргкомітет фестивалю. В процесі розвитку і діяльності фестиваль зумів залучити до співпраці не лише органи місцевого самоврядування Львова і області, а і Міністерство освіти і науки та Міністерство молоді та спорту України і поширити досвід роботи по багатьох регіонах України. Фестиваль є щорічним за участю дітей, учнівської та студентської молоді.

Сьогодні «Сурми звитяги» – це колектив однодумців, фахівців і особистостей, це виховання на справжніх національних цінностях, це Львівська опера і натхненні обличчя учасників, бурхливі овації шанувальників, це нові пісні, книжки і диски, це патріотизм і креатив, невгамовна діяльність і творче піднесення!

Фестиваль є непересічною подією, котра щороку залишає значний слід у духовно-культурному житті не лише Львівщини і Галичини, а й усієї України. І кожного року він має своє обличчя.

fb img 1638397120527

До участі в ньому прагнуть самі молоді учасники – шкільна й студентська молодь готується наполегливо від фестивалю до фестивалю. «Сурми звитяги» для них – це стан душі і цей стан є виміром їх національної гідності й самоповаги. І сурмлять «Сурми звитяги» голосами дітей та молоді – щорік, то гучніше; фестиваль росте й шириться. І слухають його серцем, – інакше не можна, бо промовляє устами учасників історія Подвигу в ім’я життя, ніби клятва на вічну пам’ять всім, хто поліг за тризубовий стяг.

Цього року фестиваль проводився у комбінованому форматі, де загалом взяли участь близько 7000 учасників, у заключному етапі фестивалю близько 2000 учасників. Колективи, які в силу карантинних обмежень потрапили сьогодні в так звану червону зону, все одно змогли взяти участь у святі дистанційно. Але частина учасників все ж обрали живий формат виступів, дотримуючись усіх карантинних вимог.

На перегляд було подано 366 художніх робіт, 80 творів у номінації «Авторська поезія і проза», 99 концертних виступів у номінації «Солісти-вокалісти», 86 концертних виступів у номінації «Вокальні, вокально-інструментальні та вокально-хорові колективи», 41 концертний виступ у номінаціях «Сучасна та народна хореографія», 120 концертних виступів у номінації «Художнє читання», 9 концертних виступів у номінації «Оркестри».

img de56eaa8553d421b9fc993646c10cf2b v

Окрім Львівщини, у конкурсі взяли участь представники з Івано-Франківської, Хмельницької, Волинської, Вінницької, Донецької, Рівненської, Дніпропетровської, Закарпатської, Кіровоградської, Миколаївської, Чернігівської, Полтавської, Харківської, Київської областей та міста Києва. Найбільш чисельне представництво було від Львівської, Хмельницької, Донецької та Вінницької областей.

Важливо те, що учасники «Сурм звитяги» завжди можуть представити свою творчість у найрізноманітніших форматах і жанрах, а журі фестивалю ніколи не обмежувало молодь жорсткими рамками. Ба більше, завжди підтримувало хлопців і дівчат у їх найсміливіших експериментах. Якщо учасники представляють твори української класики – ласкаво просимо, пропонують автентичні твори – без питань. Тільки на «Сурмах звитяги» ви можете почути традиційні вокально-інструментальні ансамблі і рок-команди, реп-гурти і виконавців найновіших українських хітів, побачити українські народні танці впереміж із сучасними хореографічними постановками, насолодитись яскравим читанням поетичних творів і гуморесками та політичною сатирою на злобу дня

Слід відзначити ефективну роботу оргкомітету і журі фестивалю, які в складних умовах карантинних обмежень зуміли з честю вийти з ситуації і успішно провести поставлені перед собою завдання.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн