П'ятниця, 14 травня 2021 11:04

Померла голова Черкаської обласної організації Братства ОУН-УПА

Тереновий Провід ОУН (б)
Померла голова Черкаської обласної організації Братства ОУН-УПА

З глибоким смутком повідомляємо, що 12 травня в Черкасах відійшла у вічність довголітня членкиня ОУН (б), голова Черкаської обласної організації Всеукраїнського Братства ОУН-УПАВіра Григорівна Борушевська «Трава».

«Я народилася у 1929 році у селі Княже біля Золочева на Львівщині. Тоді Україна була під Польщею. А мій батько народився під Австрією, але у нашому роду всі, і старі, і малі, любили Україну і мріяли про її незалежність» – згадувала Віра Борушевська.

«1939 рік був дуже тяжким. До нас прийшла радянська влада, прямо скажу: москалі! У нас, на Західній Україні, їх так і називали. Не минуло й півроку, як почалися арешти. Забрали вчителів, лікарів, всю нашу «Просвіту», – важко зітхала Віра Григорівна. І додавала: – З тих арештованих мало хто повернувся додому живим. Про звірські катування та жорстокі вбивства затриманих люди дізналися вже після 22 червня 1941 року, коли на Радянський Союз напали фашисти. Тоді у тюрмах на Львівщині трохи не кожна родина знаходила тіла замордованих рідних…

У 1943 році я прийняла присягу й отримала псевдо «Трава». Не тільки я вступила до ОУН, разом зі мною було багато наших хлопців та дівчат, але я наймолодша виявилася».

Коли Віра вступила до ОУН, їй було 14 років. Арештували Віру Борушевську у вересні 1948 року. На той час вона вчителювала у рідному селі Княже. Позбавлена волі постановою особливої наради при МГБ СССР 14 вересня 1948 р. на 10 років ВТТ. Вийти на волю жінка змогла через 8 років – у 1956-му.

Опісля вийшла заміж. Приїхала на Черкащину. Працювала, виховувала дітей, активно займалася громадською патріотичною роботою. В кінці 90-х на початку 2000-х років належала до Теренового Проводу ОУН (б), була делегаткою Великих Зборів ОУН (б).

Реабілітована 1993 р. на підставі ст. 1 Закону УССР від 17 квітня 1991 р. У 2007 році за заслуги у державному будівництві, вагомий внесок у розвиток і зміцнення демократичної України Віру Борушевську нагородили орденом княгині Ольги 3-го ступеня. А у 2018 році Указом президента України Віру Григорівну було нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня.

З 2014 року, вперше на Черкащині почали приділяти увагу такій категорії, як політрепресовані, а їх в області проживає близько ста осіб.

6 травня 2021 року Черкаський міськвиконком визнав Віру Григорівну «Борцем за незалежну Україну у ХХ столітті».

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю пані Віри та висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким.

Вічная пам’ять!

 

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн