Четвер, 03 червня 2021 13:37

Помер друг Михайло Шпак «Бульба»

Львівський обласний Провід ОУН (б), Тереновий Провід ОУН (б)
Помер друг Михайло Шпак «Бульба»

Ділимося сумною звісткою, що 1 червня на 87-му році життя перестало битися серце націоналіста, провідного члена ОУН (б) та КУН, Почесного громадянина м. Самбора, багаторічного голови Самбірської міськрайонної організації товариства «Лемківщина» Михайла Шпака «Бульби».

Друг Михайло Шпак народився 8 листопада 1934 р. в с. Стежниця біля м. Балигрода на Лемківщині (тепер повіт Лісько, Підкарпатського воєводства, Польща) в патріотичній селянській родині. В 1946 р. примусово депортований з родиною до м. Самбора. Закінчив Львівський лісотехнічний інститут, працював головним інженером в Самбірському лісгоспі.

Ще задовго до незалежності він разом із однодумцями брав участь у заборонених акціях, постійно їздив до Львова і Києва, організовував мітинги та національно-патріотичні заходи. Учасник установчої конференції НРУ в 1989 р. Згодом співзасновник КУН, член Всеукраїнського Братства ветеранів ОУН-УПА ім. ген. Романа Шухевича. Був заступником представника президента України у Самбірському районі 1991-93 рр., депутатом Самбірської міської ради в 1990-2010 рр. від КУН.

Як вихідець із лемківського краю мріяв дочекатися, коли рідні терени повернуться назад в Україну. Автор видання про рідне село «Стежниця». Організатор багатьох лемківських ватр в Україні і Польщі.

Нагороджений за заслуги в національно-визвольній боротьбі, утвердженні і розбудові української держави різного роду відзнаками і грамотами, Хрестом звитяги, медаллю до 50-тя УГВР, ювілейними медалями до 50-тя, 60-тя, 75-тя УПА.

Друг Михайло багато зусиль докладав до відновлення пам’яті про Героїв національно-визвольної боротьби, був ініціатором побудови багатьох пам’ятників та меморіальних знаків. Він постійно звертався до молоді, аби ті пам’ятали, берегли історію. Він жив тихо і скромно. Так і відійшов…

Вічная пам’ять...

Loading...

Інтерв'ю

Станіслав Федорчук «Стан»: Кожна робота на війні є важливою

Станіслав Федорчук «Стан»: Кожна робота на війні є важливою

Відомий політолог і публіцист, історик і аналітик, автор книги «Демонтаж лицемірства» (2012 р.), громадський активіст...

24-08-2022 Інтерв'ю

Олександр Ясенчук: «Чернігів не капітулював, а вистояв»

Олександр Ясенчук: «Чернігів не капітулював, а вистояв»

Наш співрозмовник Олександр Ясенчук «Студент». Відомий громадський діяч, волонтер і журналіст. Автор декількох монографій, присвячених...

10-08-2022 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Його не було на зв’язку чотири дні. Для бійця, що перебуває на самісінькому нулі – багато. І...

19-07-2022 Інтерв'ю

Веб-дизайн