П'ятниця, 18 червня 2021 20:23

На Сумщині вшанували Коновальця

УІС
На Сумщині вшанували Коновальця

В Сумській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка пройшов захід просвітницько-патріотичного спрямування у форматі «круглого столу» за участю науковців та громадських активістів на тему: «Євген Коновалець в боротьбі за Українську самостійну соборну державу»

Захід присвячений 130-ій річниці з дня народження командира Українських Січових Стрільців полковника Армії Української Народної Республіки та Провідника Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця.

За словами головного спеціаліста Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації Олексія Усенка, цей захід відбувається відповідно до постанови Верховної Ради України про увічнення пам’яті видатних особистостей.

«14 червня 1891 року народився Євген Коновалець. Ця людина все життя вела боротьбу за відновлення української самостійної соборної держави. Він – засновник Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів. І нинішні гасла «Слава Україні! Героям Слава!» – це ті гасла, які запроваджував Євген Коновалець», – розповів Олексій Усенко.

Для члена вченої ради Центру досліджень визвольного руху Геннадія Іванущенка, Євген Коновалець – дуже цікава постать, про яку збереглося багато джерел. Ці джерела розкидані по всьому світу. І під час засідання у форматі «круглого столу» йшлося про дані українських та закордонних архівів щодо цієї особистості.

Уявити історію України ХХ століття без Євгена Коновальця важко. Адже його роль у розвитку визвольного руху, який через понад півстоліття після його смерті все ж досяг своєї мети, була, без сумніву, визначальною.

До речі, з нагоди 130 річниці з Дня народження командира Січових Стрільців, лідера ОУН Національним банком України вводиться в обіг Пам’ятна монета «Євген Коновалець».

Loading...

Інтерв'ю

Станіслав Федорчук «Стан»: Кожна робота на війні є важливою

Станіслав Федорчук «Стан»: Кожна робота на війні є важливою

Відомий політолог і публіцист, історик і аналітик, автор книги «Демонтаж лицемірства» (2012 р.), громадський активіст...

24-08-2022 Інтерв'ю

Олександр Ясенчук: «Чернігів не капітулював, а вистояв»

Олександр Ясенчук: «Чернігів не капітулював, а вистояв»

Наш співрозмовник Олександр Ясенчук «Студент». Відомий громадський діяч, волонтер і журналіст. Автор декількох монографій, присвячених...

10-08-2022 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Його не було на зв’язку чотири дні. Для бійця, що перебуває на самісінькому нулі – багато. І...

19-07-2022 Інтерв'ю

Веб-дизайн