Понеділок, 21 червня 2021 16:48

До сторіччя ідеолога ОУН Осипа Дяківа

Суспільне Тернопіль

 

У Тернополі відбулося спецпогашення конвертів, які випустили до 100-річчя від дня народження Крайового провідника Організації Українських Націоналістів, ідеолога ОУН Осипа Дяківа «Горнового».

 

 

Захід відбувався в музеї Національно-визвольної боротьби Тернопільщини. За словами директорки тернопільської дирекції «Укрпошти» Любові Гринчишин, надрукували 35 тисяч конвертів із зображенням Осипа Дяківа.

«Ми презентували спеціалізований конверт з оригінальною маркою. Ці конверти ми виготовили завчасно. Вони є в усій мережі «Укрпошти». Кожен бажаючий може їх придбати. Особливість сьогоднішньої події в тому, що ми виготовили спеціальний поштовий штемпель з оригінальним графічним зображенням, яке присвячене 100-річчю з дня народження Осипа Дяківа», – каже Гринчишин.

Директор музею Національно-визвольної боротьби Тернопільщини Євген Філь розповів, що до 100-річчя з дня народження Осипа Дяківа у музеї відкрили виставку його публіцистичних творів, а також документів з архіву ОУН.

«П’ять років тому в Підгороднянському лісі був знайдений архів ОУН, який датований 52 роком. Він переданий нам у музей, тут знаходиться і ми його опрацьовуємо. Одна з праць, яка була в тому архіві, це праця Осипа Дяківа», – зазначив Євген Філь.

Осип Дяків «Горновий» народився в селі Олесине Козівського району 21 червня 1921 року. Член Головного осередку пропаганди при Проводі ОУН, редактор підпільних революційних журналів. Загинув Осип Дяків 28 листопада 1950 року, коли більшовики підірвали бункер, в якому він перебував разом із трьома побратимами.

 

 

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн