Середа, 01 вересня 2021 16:57

Вшанували ювілей поета Леоніда Полтави

Сергій Вересень, УІС
Вшанували ювілей поета Леоніда Полтави

На Роменщині достойно відзначили столітній ювілей славного земляка, учасника підпілля революційної ОУН, письменника і громадського діяча в діаспорі Леоніда Полтави (Пархомовича).

23 серпня в Роменській міській бібліотеці імені Бориса Антоненка-Давидовича проведено День краєзнавства, присвячений памяті земляка. Перед учасниками заходу виступили бібліотекарі та краєзнавці Віктор Клєйніх, Тетяна Лісненко, Тамара Марченко, Григорій Діброва, Надія Карпенко, академік Валентин Бугрим.

А вже 27 серпня шанувальники творчості Леоніда Полтави зібралися на конференції «Із когорти борців за незалежність України», на яку прибули гості з Києва та Сум. Перед початком конференції презентовано краєзнавчий альманах «Ромен», присвячений ювіляру, та нове видання його повісті «Над блоакитним Чорним морем», а переможці дитячого конкурсу, присвяченого Леоніду Полтаві, отримали відзнаки та грошові винагороди (перше місце Владислава Юрченко).

240765982 10158571347935945 8333957746222643601 n

Учасників конференції привітали міський голова, голова РДА, заступниця голови обласної адміністрації. Мистецтвознавець Валентина Єфремова озвучила привітання доньки поета Дарії Дикої зі США.

З зацікавленням присутні заслухали доповіді редактора газети «Шлях Перемоги» Віктора Рога, відповідального секретаря Спілки письменників України поета Миколи Гриценка, істориків Геннадія Іванущенка (під час заходу отримав відзнаку до 130-річчя народження лідера ОУН полковника Євгена Коновальця) та Григорія Діброви, поетеси Тетяни Лісненко, місцевих краєзнавців. Щемким моментом було висвітлення відеофрагменту з виступом Леоніда Полтави на засіданні Асоціації діячів української культури в Нью-Йорку.

Особливо зворушливим був виступ Владислави Юрченко, переможниці конкурсу, яка наголосила: «Патріотами не народжуються – ними стають. Коли ти любиш рідну країну і готовий заради неї на все – ти справжній патріот. Це не потребує гучних слів чи обіцянок – просто справи на благо держави.

240802913 207821798060101 3098496585847060661 n

Україна прагне щастя та миру. Вона – молода красуня, яка хоче жити й розквітати. Ми, молодь, повернемо їй честь і красу, ми продовжимо ідеї Майдану й не дамо ворогам знищити наш рідний край. Бути українцем – це гордість! Не цурайтеся свого народу, захищайте його, серце знає, що йому близьке. Будьмо мудрими, читаймо Шевченка та пам’ятаймо, що «нація існує доти, доки існують люди, готові її захищати».

Історія продовжується, треба робити висновки зі своїх помилок і не повторювати їх. Згадаймо знаменні слова видатного українського поета Леоніда Полтави:

Я щасливий за тебе, моя Україно,

Воскресаюча Мати моя!»

Урочистості продовжилися святковим мітингом та урочистим відкриттям пам’ятної дошки. Також учасники вшанувань відвідали літературний музей Леоніда Полтави в селі Пустовійтівка, де також відбулися святкові заходи.

Дякуємо вам, дорогі земляки, завдяки вашій праці і вашій пам’яті справдився заповіт Поета:

Україно, на твої обжинки

Ще душа поета прилетить.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн