Вівторок, 19 жовтня 2021 18:31

Пам’яті побратима

Обласний Провід ОУН НПВ/АСТ, Тереновий Провід ОУН Австралії
Пам’яті побратима

Ділимося сумною вісткою що 19 жовтня упокоївся в Бозі член ОУН (б) Петро Лютак – «Хрещатик»

Друг Петро народився 9 лютого 1955 року в християнській та патріотичній родині в Сіднеї. Будучи одним із п’ятьох дітей (брати Богдан і Іван та сестри Марійка й Оля), друг Петро був вихований любити свою родину, своїх друзів, свою громаду та свою Батьківщину.

Його патріотичне виховання почалося в родинній хаті та продовжувалося в рядах Спілки Української Молоді. Він був провідним членом в oсередках СУМ в Сіднеї ім. ген. хор. Тараса Чупринки та в Канберра-Квінбіяні ім. полк. Євгена Коновальця, як рівно ж членом і секретарем Крайової Управи СУМ в Австралії.

В рядах СУМ він також був виховником та дорадником багатьох юнаків, юначок, дружинників та сеньйорів. Він співав у Сумівському хорі, грав в Сумівському оркестрі, танцював в Сумівському ансамблі та брав активну участь в Сумівському житті, завжди допомагаючи на всіх імпрезах, апелях, таборах, Здвигах та З’їздах. Його коломийки та жарти залишаться в наших споминах роками.

Молодим юнаком він перейшов націоналістичний вишкіл та став в рядах Організації Українських Націоналістів з під стягу Степана Бандери й був карним її членом. Склавши присягу, він працював за Українську Самостійну Соборну Державу протягом свого життя. Він був провідним членом ОУН, будучи в Обласному та Тереновому Проводах аж до смерті.

Переселившись до Канберри, він продовжував працю в українській громаді. З часу незалежності України він був один із перших, хто працював для здійснення та відкриття українського посольства в Канберрі. В останніх роках він працював в різних проєктах, включаючи всеавстралійське відзначення 30-ліття відновлення незалежності України та проєкт для допомоги воїнам України, що боряться на українських землях проти найбільшого ворога України – Москви.

Друг Петро був активним членом української громади, починаючи з юних років в Мерріландс, а відтак загалом у Сіднеї, Квінбіяні та в Канберрі. Свого часу був Головою Об’єднання Українських Громад НПВ. Любив свою церкву, співав в церковних хорах при українських греко-католицьких церквах ім. Св. Володимира Великого в Канберрі, Св. Михаїла в Квінбіяні та Св. Андрія в Сіднеї, та час-до-часу помагав з співом в церквах УАПЦ в Сіднеї та Канберрі. Щоб українська пісня далі лунала по австралійській землі, цього року друг Петро розпочав чоловічий хор в Канберрі. Він завжди був готовий допомогти де було потрібно, в будь якій сфері українського громадського життя.

Друг Петро залишає в смутку його дочок, Христину та Наталку, зятя Джона, внучку Емілію, брата Івана та сестру Марійку та багатьох друзів і подруг.

Від імені Обласного Проводу ОУН НПВ/АСТ та Теренового Проводу ОУН Австралії надсилаємо найглибші співчуття цілій родині та друзям і подругам в Австралії та в Україні.

Величезна втрата для української громади в Австралії!

Спи спокійно, друже.

Вічная пам’ять!

 

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн