Неділя, 24 жовтня 2021 11:34

У Києві відкрили пам’ятний Хрест захисникам України

УІС
У Києві відкрили пам’ятний Хрест захисникам України

14 жовтня в Києві в Куренівському парку культури і відпочинку до Дня захисників і захисниць урочисто відкрили пам’ятний Хрест на честь усіх борців за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які захищали нашу Батьківщину в різні часи.

 

— Пам’ятний Хрест має давню історію. Він створений ще у 2009 році з ініціативи Київського Крайового Братства ОУН-УПА до 100-річчя від дня народження Степана Бандери. Тоді влада не вдалося узгодити його встановлення. Хрест зберігався на приватній території, за межами Києва, до сьогодні, коли стало можливим його встановлення, — повідомили організатори заходу.

Честь урочисто відкрити пам’ятний знак надали Голові ОУН (м) Богданові Черваку та редактору бандерівського «Шляху Перемоги» Віктору Рогу.

До урочистих заходів були залучені ветерани російсько-української війни, патріотичні організації, громадськість, реконструктори, які представляли воїнів-захисників різних часових подій, почесна варта зі стягами. Спеціально було сплановано інформаційне й музичне наповнення. Зокрема, лунали відомі композиції у виконанні народного артиста України Тараса Компаніченка, заслуженої артистки України Ірени Захарко, трубача Майдану часів Революції Гідності Костянтина Олійника та колективу стародавньої музики «Хореї козацької».

— Одне святе на світі – кров людей хоробрих, Одні живуть могили – вірних Батьківщині», – ці слова Юрія Липи в цей хвилюючий урочистий момент насамперед приходять на думку. Могил українців, вірних Батьківщині – по всьому світоньку, а кров людей хоробрих, які боронять Україну, ллється і тепер.

Сьогодні ми віддаємо шану і повагу нашим славетним героям – і відкриття цього пам’ятника є цьому свідком. За Україну треба боротися, для України треба працювати і завжди пам’ятати своїх національних героїв, – зазначив у своєму виступі головний редактор офіціозу ОУН (б) «Шлях Перемоги» Віктор Рог.

Встановлення пам’ятного Хреста відбулося з ініціативи «Музичного батальйону» за підтримки націоналістичних організацій та органів місцевої влади. Він став гідним подарунком Києву від патріотичної громадськості.

15 жовтня, в річницю загибелі Провідника ОУН Степана Бандери, біля Хреста відправлено молебень.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн