Вівторок, 26 жовтня 2021 15:17

СУМ гуртує патріотів

Інформаційний референт КУ СУМ в Україні Надія Кибукевич
СУМ гуртує патріотів

23-24 жовтня у Києві відбувся ХІХ Крайовий З’їзд СУМ в Україні. Пів сотні делегатів з різних куточків України зібралися для обрання нової Крайової управи на 2021-2023 роки.

Після офіційного відкриття З’їзду було ухвалене рішення про нагородження відзнаками сумівців. Відзнаку «Хрест сумівця-бійця» отримали члени Спілки, які брали участь в російсько-українській війні: друзі Олег Юрченко та Юрко Фартушний. Також другу Богдану Беню було вручено відзнаку «Каменяр».

Після цього з вітальним словом виступили представники Міністерства молоді та спорту, ОУН (б), Світової управи СУМ, МНК, Пласту та СУМ-Харків. Також було заслухано привітання, які надіслали сумівці Австралії, Великої Британії, США, Канади.

«Час, коли ми відзначаємо 75-ліття відновлення діяльності СУМ в діаспорі, є доброю нагодою не лише для святкувань, але й для підведення певних підсумків.

Бачити Україну незалежною державою було мрією сумівців, які понад сім десятків років тому, в країнах свого поселення, присягали на вірність українській справі.

img 8226 1024x683

Сьогодні ми є продовжувачами їхньої справи! Міцно тримаймо сумівський стяг, поширюймо сумівську ідею, розвиваймо організаційні клітини СУМ на нових територіях, гуртуймо дітей та молодь навколо правдивих національних цінностей, виховуймо та вишколюймо Юнацтво і цим робімо Україну сильнішою!», – йдеться у привітанні учасникам З’їзду від Світової управи СУМ.

«Від імені Організації Українських Націоналістів (бандерівців) щиро вітаю делегатів і гостей ХІХ Крайового З’їзду Спілки Української Молоді в Україні нашим сумівським «Гартуйсь!»

СУМ є феноменальною і унікальною організацією. Окрім того, що вона має всесвітню географічну структуру, вона має ще й міцне, глибоке історичне коріння… Спілка знову відродилася в 1989 році в Україні і діє активно досьогодні.

Варто наголосити і на виключній ролі СУМ в українській еміграції. Це було дуже правильне і своєчасне рішення Проводу ОУН (б) про створення і поширення молодіжної виховної націоналістичної організації, яка поставила і виконує надзавдання – вишкіл і виховання молоді задля служіння Богові і Україні. Можемо впевнено і аргументовано ствердити: «СУМ – наша гордість, СУМ – наша мрія, в СУМі росте України надія!» Сьогодні СУМ діє як єдина світова структура, єднаючи і гартуючи українську молодь в усьому світі.

Бажаючи успіху в роботі Крайового З’їзду, рівно ж бажаю успіхів і досягнень в патріотичній діяльності, дякуємо за спільну роботу, якої вже багато зроблено, і закликаємо до спільної роботи, якої ще багато попереду.

Згадаймо сьогодні тих достойників, які поклали своє життя в боротьбі за вільну Україну, згадаймо наших попередників, виховників, наставників, друзів і подруг, які жертвували і час, і кошти, і дарували нам любов, ділилися щедро знаннями і досвідом, опікувалися і унапрямлювали. Дякуємо, дякуємо, дякуємо. Пам’ятаємо.

Нехай завзяття, віра, сумління не полишають нас на «шляху, з якого немає сходу», як влучно означив Степан Бандера. Будьмо творчими, будьмо єдиними, ідімо вперед і вгору!

«Покликом СУМу будемо жити

Честь України!

Готов боронити!», – наголосив у своєму привітанні Стефан Романів, Голова ОУН (б).

Після привітань на З’їзді виступив голова уступаючої Крайової управи Андрій Фендик. Він представив звіт щодо діяльності КУ за останню каденцію. Також зі своїми звітами виступили інші представники Крайової управи.

Згодом розпочалася робота у комісіях над резолюціями, які і визначили орієнтири подальшої діяльності Спілки на наступну каденцію. Уже наступного дня комісії представили свої напрацювання, а делегати проголосували. Загалом, усі резолюції було підтримано.

Насамкінець відбувся найважливіший етап Крайового З‘їзду – обрання нової Крайової управи. Перед голосуванням слово взяла подруга Леся Голик. Вона представила своє бачення роботи майбутньої управи, а також відповіла на питання делегатів. Рішенням делегатів Крайового з’їзду Крайову Управу на наступні два роки було обрано пакетним голосуванням на чолі з Лесею Голик.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн