Вівторок, 02 листопада 2021 19:55

Відійшов у Вічність Іван Буртик – «Януш»

Провід ОУН (б)
Відійшов у Вічність Іван Буртик – «Януш»

Провід ОУН (б) ділиться сумною звісткою, що 31 жовтня, на 97-му році жертовного життя, закінчив свій земний шлях активний громадський діяч, довголітній член Організації Оборони Чотирьох Свобід України, Українського Конгресового Комітету Америки, довголітній провідний член Організації Українських Націоналістів (бандерівців), славної пам’яті І ван Буртик – «Януш».

Народився 13 грудня 1924 року в селі Ляцьке-Шляхоцьке на Прикарпатті.

Член ОУН з 1941 року.

Вояк Другої дивізії Української Національної Армії. Брав участь у боях наприкінці війни, у квітні 1945 року. У Німеччині студіював теологію, потім – філософію в Українському Вільному Університеті.

Брав участь у відновленні Спілки Української Молоді 1946 року. Вже тоді почав допомагати Українському Вільному Університету. 1949 року перебрався до США. Організував 1951 року в Нью-Йорку відзначення 30-ліття УВУ, сприяв популяризації закладу. На 85-ліття УВУ отримав звання Почесного Доктора Університету, удостоєний Медалі Святого Князя Володимира від СКУ.

Переймався не лише Україною, а й українцями в Казахстані, сприяв побудові церков в Караганді та Павлодарі, спорудженню монумента невинно убієнним та покаліченим українцям у кінгірському концтаборі.

Українська церква, освіта, молодь. Усім переймався, за все уболівав, усьому допомагав. Навіть на схилі літ, в часі Революції Гідності й подвигів Героїв Небесної Сотні, не залишався осторонь: «Я знову й знову починаю твердо вірити в силу, мудрість, мужність та краще майбуття мого знедоленого народу!».

Нині Іван Буртик, разом із тисячами українських Героїв, вже «дивиться пильно з Небес» на Україну. Горить і ясніє для Неї вже Звідти.

Яскравий і жертовний шлях цього Українця добіг кінця на Землі. Нехай прийме Господь його щиру душу у своїх виноградниках. Він бо був за взірець служіння Богові й Україні.

З висловом глибокого і щирого співчуття рідним і близьким.

Земля пером… Героям слава!

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн