П'ятниця, 28 січня 2022 18:25

Пам’яті ветерана УПА

Тернопільський обласний Провід ОУН (б)
Пам’яті ветерана УПА

З глибоким смутком сповіщаємо, що 20 січня 2022 року відійшов у вічність довголітній член ОУН (б) Микола Васильович Самиців «Дуб».

Микола Самиців народився 7 травня 1922 року у селі Денисів, тоді ще Бережанського повіту. Вісімнадцятирічним юнаком вступив до лав Організації Українських Націоналістів (ОУН). У 1940-41 роках отримав вишкіл підстаршинської школи у місті Поморяни.

Зі званням хорунжого служив референтом в осередку ОУН постою «Нестюки» до 1943 року.

За наказом ОУН вступив до дивізії «Галичина», де здобув офіцерське звання.

У 1944 році він учасник боїв під Бродами. Уникнувши полону, приєднується до лав Української Повстанської Армії та продовжує боротьбу з більшовицькими бандами до поранення у 1946 році. А там вороже переслідування з довгими роками ув’язнення сталінських, сибірських таборах та забороною повернення додому.

Наприкінці п’ятдесятих дозволено проживати у місті Стрию, тоді Дрогобицької області. Там доля звела із землячкою із міста Зборова Софією Степанівною Башуцькою (27.06.1921- 25.05.2002 рр.).

«Жінка-легенда, що несла у собі українську історію, з усіма її злетами та падіннями, драматизмом та романтикою», – так писав про дружину Микола Васильович.

З 1991 року подружжя переїхало до міста Зборова. Прожили вдвох ще роки і ніколи не було розчарувань, сумнівів, зневіри в боротьбі за Українську державу. Все своє життя вони обоє присвятили Україні.

Вічная пам’ять!

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів – один з найбільш відомих представників української діаспори. Затертий та іронічний вислів «вчити любити...

15-06-2022 Інтерв'ю

Олександр Сич: «Московщина напала на Україну, щоб знищити її як державу і націю»

Олександр Сич: «Московщина напала на Україну, щоб знищити її як державу і націю»

Голова Івано-Франківської обласної ради, доктор політичних наук, Олександр СИЧ в інтерв’ю для газети «Галичина» пояснив...

20-05-2022 Інтерв'ю

Леся Голик: «Сумівці активні на багатьох фронтах»

Леся Голик: «Сумівці активні на багатьох фронтах»

Сьогодні вся нація складає великий іспит. Сьогодні нація напружила м’язи і докладає максимум зусиль для...

22-04-2022 Інтерв'ю

Веб-дизайн