Четвер, 14 липня 2022 15:00

Табір СУМ у Бельгії

Табір СУМ у Бельгії

Цьогоріч чимало сумівських осередків у світі стали опорою та допомогою для тимчасово переміщених осіб з України, які втікають від повномасштабної війни.

 Левова частка таких осіб – діти. Відтак, сумівські оселі під час активного таборового літа (і зими – в Австралії) приймають на своїх теренах нових таборовиків.

Днями закінчився табір на Франкополі у Бельгії. Зусиллями таборової команди з Бельгії та України було проведено тижневий виховно-відпочинковий табір за участі 27 дітей, з яких 15 є новоприбулими українцями, а решта – дітьми, що народжені чи тривалий час проживають у Бельгії.

Протягом таборування діти мали змогу познайомитись та пригадати все про Спілку Української Молоді – історію, наші традиції та звичаї; відбути мандрівку мальовничими Арденами; вправлятися в спортивних виправах та інтелектуальних іграх. Звісно, не обійшлось і без нічного «алярму», співів коло ватри та вечірнього стійкування.

Виховницькі обов’язки на себе взяли гості з України – подруги Андріана, Уляна та Настя, які проводили гутірки, опікувалися дітьми. Чудову програму культурницького спрямування – традиції святкування Купайла, плетіння вінків, співи та танці коло вогнища, вивчення українських давніх і сучасних пісень забезпечила присутність членкині СУМ у Бельгії, подруги Оксани. Активний та бадьорий початок дня забезпечував друг Віталій, який одразу завоював прихильність та увагу дітей, які залюбки вправлялися в самообороні та фітнесі під час спортових гутірок. Медичний супровід забезпечувала подруга Світлана, яка перейняла цю працю від своєї мами, котра роками дбала про здоров’я дітей на оселі Франкополе під час таборів.

Спільно з дружинниками, що виховувались на оселі з юнацького віку, вдалося провести гутірку-спогад про те, як створювалося Франкополе, про перші таборування на колишній фермі, яка з роками стала такою, якою бачимо її зараз.

Сповідуючи гасло «Бог і Україна» сумівські таборовики та запрошені гості з Пластового табору мали недільну Літургію, Молебень до Богородиці з нагоди свята Івана Хрестителя та катехизацію. Божу ласку на таборі вділяв новопризначений капелан СУМ в Бельгії Тарас Бордюк.

Збірка-відкриття та закриття табору зібрала чимало сумівців-сеньйорів, які охоче спілкувалися з юнацтвом і розпитували про враження дітей від Бельгії та таборування.

Тиждень проминув надто швидко – діти не готові були прощатись із таборовою командою, яка щиро і не покладаючи рук працювала, щоб діти почувались у мирі та безпеці та – з новими друзями, які розділяють біль і тугу за рідною домівкою.

Від імені дітей та дружинників висловлюю щиро подяку Голові Крайової управи СУМ Бельгії другу Миколі Левицькому, комендантові табору другу Романові Зубрицькому та всім членам СУМ Бельгії за докладені зусилля в організації табору для українських дітей, що постраждали від війни.

 

Loading...

Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Його не було на зв’язку чотири дні. Для бійця, що перебуває на самісінькому нулі – багато. І...

19-07-2022 Інтерв'ю

Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком

Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком

  Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком який нині боронить Україну від московського окупанта у складі 5-й окремий...

13-07-2022 Інтерв'ю

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів – один з найбільш відомих представників української діаспори. Затертий та іронічний вислів «вчити любити...

15-06-2022 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн