Вівторок, 19 липня 2022 17:03

Помер провідний діяч ОУН (б) в Австралії

Тереновий Провід ОУН (б) в Австралії та Обласний Провід ОУН (б) в НПВ
Помер провідний діяч ОУН (б) в Австралії

Ділимося сумною звісткою, що 26 червня після недуги упокоївся в Бозі довголітній член ОУН (б) друг Юрій ДЕНИСЕНКО.

Друг Юрій Денисенко народився 10 липня 1929 року у Варшаві, прибув разом з батьками до Австралії в 1949 р. – поселилися в Батгурсті, де став першим головою Української Громади Батгурсту. Друг Юрій був активним членом УАПЦ, був референтом в управах кількох Громад на терені Сіднею та в управі ОУГ НПВ. Впродовж двох каденцій був головою Союзу Українських Організацій Австралії і заступником голови СКВУ (тепер СКУ).

Друг Юрій був карним членом ОУН (з під стягу Степана Бандери), виконуючи обов’язки на ниві безкомпромісової боротьби з ворогом для того, щоб Україна була і прямувала до своєї абсолютної самостійності і соборності. Довгими роками Юрій очолював Українське Вільне Козацтво на терені Австралії.

З професійної сторінки Юрій був інженер-архітектор, та його Пам’ятник Емігрантам ще досі стоїть при в’їзді до міста Ферфілд (в Сіднеї), як і його праця до пам’ятника Тараса Шевченка в Буенос Айрес (Aргентина).

Нагороджений грамотами та відзначеннями не лише за працю на українській ниві, але рівно ж за дії в мейнстрім австралійського суспільства з професійного боку в Австралії та поза нею.

Висловлюємо дружині покійного Уляні, синові Марку з родиною, наші щирі та найглибші співчуття, а зокрема складаємо пок. другові Юрієві наші сердечну подяку за його невтомну працю для поширення доброго ім’я України.

Loading...

Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Його не було на зв’язку чотири дні. Для бійця, що перебуває на самісінькому нулі – багато. І...

19-07-2022 Інтерв'ю

Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком

Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком

  Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком який нині боронить Україну від московського окупанта у складі 5-й окремий...

13-07-2022 Інтерв'ю

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів – один з найбільш відомих представників української діаспори. Затертий та іронічний вислів «вчити любити...

15-06-2022 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн