Неділя, 31 липня 2022 09:10

Кінець проекту “велікая росія”

Роксолана Кравчук
Кінець проекту “велікая росія”

Слава Українській Нації! А також всім націям та народам, що борються за власну свободу і державність.

23 липня у Празі (Чехія) в рамках проведення II Форуму вільних народів (пост) росії  підписано історичний документ “Декларацію про деколонізацію росії”. Його підписантами  стали представники корінних народів та колонізованих регіонів рф. Чому це важливо?

Так звана російська “ліберальна опозиція” ніколи не ставила собі за завдання демонтаж імперії-терориста. Відтак бажання зберегти власну імперську ідентичність, помінявши “поганого царя на хорошого”, не веде до вирішення тих національних і політичних проблем та світових безпекових загроз, які постійно генерує рф. Геніальний українець Юрій Липа у своїй геополітичній праці «Розподіл росії» ще у 1941 році слушно зауважив: «Сучасна російська політика не створилася від недавна. Большовизм не розпочав нічого, чого б не провадив, або не про­бував впровадити царизм. Нам не ходить про назви. Еволюція понять большовицької москви ішла тим самим шляхом, що ним перед тим ішли напрямні імперських правителів Петербурга». Проект путінської “велікої росії” продовжує цю традицію, а її очільник, сучасний диктатор, відкрито та публічно трясе ментальними кістьми петра I в інфопросторі, закріплюючи скрєпи пропаганди.

Тому, цивілізаційне і ефективне рішення проблеми таке: повна деколонізація та демонтаж російської недоімперії. Для того, щоб цей процес відбувався скоординовано та по-управлінськи коректно потрібні голоси та зусилля як самих поневолених націй та народів рф, так і підтримка й залученість міжнародних організацій та демократичних держав. Який устрій постане на постросійському просторі, на скільки нових країн-суб'єктів буде реструктуризована територія та де проходитиме лінія демаркації, який шлях розвитку та партнерства обрати після цього, звісно, вирішувати самим народам та націям, що зараз, в більшості випадків, примусово (внаслідок окупації)  входять до складу рф. А можливі варіанти і сценарії цього процесу, створення перехідних адміністрацій, підготовка до демократичних виборів потребують публічної міжнародної інтелектуальної експертизи та дискусії (для цього і створений Форум вільних народів (пост) росії). Так само як і питання подальшої демілітарізації, денуклеаризації, розподілу відповідальності в сплаті репарацій Україні та всім іншим, які зазнали військового вторгнення, окупації та геноцидів з боку антилюдського режиму рф. Один з прикладів: не так давно за дві війни окупаційний режим рф вбив близько 300 тис. чеченців. Самі воєнні злочинці, путін та його пси, звісно, мають постати перед судом. Для них сценарій один і безповоротний.

294123797 1095703161345749 6025285219720986903 n

Окремим важелем розпаду росії на суверенні адміністративно-територіальні одиниці стане військова поразка рф у війні проти України, що неминуче наближається. Тому залишається гостро-актуальним як питання згуртованості, рішучості та безкомпромісності  у підтримці нашої держави світовою спільнотою, так і необхідність точних відповідних дій зі сторони українського вищого політичного керівництва. Що ж до учасників Форуму в Празі, то вони закликали громадян рф різних національностей, які зараз незаконно перебувають на українській землі в складі окупаційної армії негайно припинити виконання злочинних бойових і терористичних задач - повернутися додому або здатися в полон Збройним Силам України. Відкрити очі на те, що кремль нещадно викачує економічний, людський та інші ресурси регіонів лише для того, щоб ненадовго продовжити своє існування. Війна проти України - це останній квазісмисл, який може запропонувати своїм громадянам з промитими мізками помираючий вигаданий проект чергової недоімперії “велікая росія” та її останній царьок-терорист.

Що далі? Одразу після завершення Форуму та підписання Декларації учасники розпочинають консультації про створення Об'єднаної перехідної адміністрації, що діятиме не більше, ніж упродовж 12 місяців з моменту усунення від влади режиму путіна, і в складі якої будуть представлені усі корінні народи і регіони за паритетним принципом. І ще про деякі з наступних практичних кроків: запускаються робочі групи національних і регіональні еліт по підготовці у створенні перехідних урядів на своїй землі або в еміграції; готуються звернення до країн ООН підтримати ці перехідні уряди і визнати офіційно незалежність і суверенітет Татарстану, Інгрії, Башкортостану, Карелії, Бурятії, Калмикії, Кенігсбергу, Комі, Черкесії, Сибіру, Уральської республіки, Дону, Тиви, Кубані, Дагестану, Московської республіки, Ерзянь Мастору, Сахи, Помор'я, Чувашії, Мордовії, Хакасії, Удмуртії, Інгушетії, Алтаю та ін.

294645519 3363865140605996 4690274990932450667 n

III Форум вільних народів (пост) росії відбудеться наприкінці 2022 року і ставить перед собою мету й надалі бути інтелектуальним експертним майданчиком з питань деколонізації і територіального переустрою постросійського простору, уже за участі держав-членів Ради безпеки ООН, сусідів рф  і міжнародних організацій.

Слава всім полеглим Героям, що боролись до останньої миті свого життя проти московської окупації! А ми, живі, продовжуємо боротьбу - до остаточної перемоги. І хай в наших словах і діях ніколи не буде страху.

Довідка

Підписанти “Декларації про деколонізацію росії” поіменно: голова Кабінету міністрів Чеченської республіки Ічкерія Ахмед Закаєв, представник Татарстану, голова організації «Вільний Ідель-Урал» Нафіс Кашапов, представник бурятського народу Зуртан Халтаров, публіцист, автор книг про регіоналізм Вадим Штепа, представниця голови Кабінету міністрів Чеченської республіки Ічкерія Інна Курочкіна, координатор громадського руху «Вільна Інгрія» Павєл Мєзєрін. Також підписати Декларацію за першої нагоди зголосилися спікери Форуму, які були присутні через онлайн-включення: член конгресу ойрат-калмицького народу Еренцен Доляєв, президент Всесвітнього Чеченського конгресу, ректор Брюссельської академії юстиції Дені Тепс, координатор «Балтійської республіканської партії» Вадим Петров, заступник прем'єр-міністра уряду незалежного Татарстану у вигнанні Рафіс Кашапов.

Loading...

Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Його не було на зв’язку чотири дні. Для бійця, що перебуває на самісінькому нулі – багато. І...

19-07-2022 Інтерв'ю

Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком

Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком

  Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком який нині боронить Україну від московського окупанта у складі 5-й окремий...

13-07-2022 Інтерв'ю

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів – один з найбільш відомих представників української діаспори. Затертий та іронічний вислів «вчити любити...

15-06-2022 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн