Четвер, 15 вересня 2022 08:56

Відійшла у вічність заслужена ветеран УПА «Зелена»

Тереновий Провід ОУН (б)
Відійшла у вічність заслужена ветеран УПА «Зелена»

З глибоким сумом сповіщаємо, що 13 вересня, на 103-му році життя, відійшла у засвіти повітова провідниця Українського Червоного Хреста, довголітня членкиня ОУН (б), медсестра УПА Катерина Данів-Гаврилів «Зелена».

Народилася 11 серпня 1920 року в с. Труханів (нині Стрийського р-ну Львівської обл.) у робітничій багатодітній родині. Закінчила місцеву сільську школу. У 1936 р. поїхала до своєї сестри у Варшаву на заробітки. В 1939 році вступила до лав ОУН.

У червні 1941 р. переїхала до Львова. Машиністка окружного провідника ОУН (б) у м. Стрий А. Пасічника, зв’язкова Стрийського окружного Проводу ОУН (б). Виготовляла листівки, вела архів Проводу, переносила естафети. Закінчила курси садівників. Працювала у с. Конюхи (нині Тернопільський р-н Тернопільської обл.).

У 1942 закінчила агрономічну школу при монастирі сестер ЧСВВ у с. Підмихайлівці (нині Івано-Франківського р-ну Івано-Франківської обл.). Практику проходила у м. Дубляни. З 1943 року – інструктор з птахівництва і дрібного тваринництва у м. Чортків у мережі Ревізійного союзу українських кооперативів. З листопада 1943 р. – у підпіллі УНС, згодом УПА. Зв’язкова.

У 1944 р. закінчила медичні курси, організовані Ярославою Дибою («Модестою»). Очолювала мережу УЧХ у Сколівському повіті. У 1945 р. пройшла додаткові хірургічні курси, організовані Тадеєм Плюгавкою («Маркіяном») та «Буриндою». Працювала районовою УЧХ у Медицькому р-ні, організовувала медичні курси, медсестра у сотні УПА «Вікторія». Планували одружитися із районним провідником ОУН Жидачівщини Іваном Федівим («Іскра», «Роман»), але наречений загинув у день весілля 11 березня 1945 р.

На початку 1947 р. переїхала у Сколівський р-н. Переслідувалася органами НКВД. Щоб уникнути арешту, часто змінювала місце проживання. Згодом зуміла перейти на легальне становище.

У 1950 році вийшла заміж за сільського учителя Михайла Гавриліва, в шлюбі з яки народила трьох дітей: Любомира, Зіновія та Уляну. Остаточно сім’я переїхала у м. Болехів. Тут понад 20 років працювала полірувальницею на місцевому лісокомбінаті.

В часи національного відродження вела активну громадську діяльність.

Її приклад незламності духу в боротьбі буде надихати і супроводжувати нас.

Вічная пам’ять!

Loading...

Інтерв'ю

Станіслав Федорчук «Стан»: Кожна робота на війні є важливою

Станіслав Федорчук «Стан»: Кожна робота на війні є важливою

Відомий політолог і публіцист, історик і аналітик, автор книги «Демонтаж лицемірства» (2012 р.), громадський активіст...

24-08-2022 Інтерв'ю

Олександр Ясенчук: «Чернігів не капітулював, а вистояв»

Олександр Ясенчук: «Чернігів не капітулював, а вистояв»

Наш співрозмовник Олександр Ясенчук «Студент». Відомий громадський діяч, волонтер і журналіст. Автор декількох монографій, присвячених...

10-08-2022 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Його не було на зв’язку чотири дні. Для бійця, що перебуває на самісінькому нулі – багато. І...

19-07-2022 Інтерв'ю

Веб-дизайн