Середа, 15 лютого 2023 08:44

Ювілейні Бандерівські читання

НАЦ «УССД»
Ювілейні Бандерівські читання

10 лютого в Києві відбулися ювілейні Х Бандерівські читання на тему «Філософія української перемоги. Візія Великої України».

Присвятили захід тим, хто своє життя поклав за Велику Україну та заради нашого майбутнього.

Подія відбулась у партнерстві з Національним музеєм Революції Гідності та за технічної підтримки компанії IQConference.

Хочемо наголосити – Х Бандерівські читання витворені у фронтових умовах. Засновник заходу Юрій Сиротюк та частина учасників тримали включення з фронту. У цей день захисники взяли на себе ще один обов’язок. Для нас вони розмірковували про те, як облаштувати Україну після перемоги, які геополітичні завдання перед нами постають та як посприяти утворенню національних держав на рештках російської імперії.

Прикметно, що Х Бандерівські читання відбулися завдяки спільнокошту. Великою українською родиною було зібрано 233 383 грн. та 200 доларів на організацію Бандерівських читань та друк книги «Філософія української перемоги. Візія Великої України». Таким чином, українці самі визначили вагомість заходу й тем, на яких ми сфокусувалися.

Відтак слухачі цієї безпрецедентної візіонерської події почули доповіді від вояків, науковців, студентів та громадських діячів.

330907255 737874124709984 7569815029564589472 n

Учасників заходу привітали Голова ОУН (б) Олег Медуниця, лідери ВО «Свобода» та «Правого сектору Олег Тягнибок і Андрій Тарасенко, заступник директора Українського Інституту Національної Пам’яті Володимир Тиліщак, директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

Доповіді виголосили відомі українські науковці Олександр Сич, Леонтій Шипілов, Петро Іванишин, Володимир Панченко, Богдан Галайко, Юрій Олійник, Василь Деревінський та інші.

Також відбулися дві світоглядові дискусії.

330121155 1523474684804570 6144141036727434488 n

У блоці «Україна після перемоги: план внутрішніх перетворень» учасники розглянули питання післявоєнної відбудови України: внутрішньополітичні перетворення, які держава має пройти для встановлення балансу соціальної і національної справедливості, а також кроки, що дозволять створити сприятливий економічний клімат. Крім того – механізми залучення мільйонів українців, що виїхали за кордон, до творення міждержавної політики та збереження національної пам’яті.

У блоці «Світ з Великою Україною і без Росії: нові перспективи» йшлося про наступне:

- як спонукати західних союзників прийняти нашу ідею розпаду Росії на національні держави як обов’язкову умову української перемоги у війні?

- як США і решта Західного світу ставитимуться до України, яка перемогла у війні: держави з мільйонним військом, великою кількістю західного озброєння і суттєвим авторитетом щонайменше на регіональному рівні? Чи не будуть вони налаштовані вороже до свого потенційного конкурента?

- як у разі вступу України в ЄС нейтралізувати політику вивищення прав меншин над більшістю? Зокрема у боротьбі за повне скасування московської ідеологічної присутності в Україні, позбувшись їхнього язика, літератури, інтерпретації історії і церкви.

- чи отримає Кремль достатню підтримку від Китаю, Ірану і Північної Кореї для того, щоб витримати протистояння із Заходом?

«Час Великих викликів потребує Великих Людей. Великих Людей народжують Великі Ідеї і Чини.

330426326 898222724898860 1800876880479157913 n

Степан Бандера є уособленням Великої Ідеї і Чину. Ідеї українського націоналізму. Ідеї, Вищої за власне життя. В ім’я життя Нації і Держави.

Щороку з часу Революції Гідності ми проводимо Бандерівські читання як світоглядний Майданчик Синергії людей Ідеї та Чину. Людей, які знають що націоналізм – це природній імунітет нації, життєво необхідний для захисту, збереження та утвердження Державності та Нації.

Але тепер, в умовах екзистенційного «бути чи не бути», цього замало. Україна має не просто зберегтися і вижити, Україна має стати Великою. Моральним лідером світу, геополітичним гравцем», – підсумовує мету заходу засновник Бандерівських читань, захисник Бахмута у складі 5-го окремого штурмового полку Юрій Сиротюк.

Також під час Х Бандерівських читань відбулося нагородження переможців Конкурсу есе для молоді «Філософія української перемоги. Візія Великої України». У конкурсі взяли участь 58 юних візіонерів. Гранатометний взвод 5 Окремого штурмового полку забезпечив призовий фонд для трьох лауреатів у розмірі 22 тисяч гривень. Найкращі есеї увійшли до збірника Бандерівських читань.

Наприкінці події відбулася презентація збірника наукових робіт та есеїв.

Захід організував Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень». Партнери заходу: Національний музей Революції Гідності, Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини, гранатометний взвод 5 Окремого штурмового полку, Армія Інформ, освітня ініціатива «Хлопці з лісу», ГО «Український студент». Технічний партнер – компанія IQConference.

Довідка:

Проект «Бандерівські читання» був заснований 2014 року в розпал Революції Гідності як інтелектуальне обговорення бандерівських ідей та вироблення візії української держави.

Він традиційно відбувається в перших днях лютого в час створення Організації Українських Націоналістів 1929 р. як руху, який поставив за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.

Фото Олександра Вакуленка

Loading...

Інтерв'ю

Ерзя – народ, який розвалить Росію

Ерзя – народ, який розвалить Росію

Екслюзивне інтервʼю Юлії Галушки з Сиресем Боляєнем, українським громадським діячем, інязором Ерзянського народу для телеканалу...

28-03-2023 Інтерв'ю

Тарас Кремінь: Українська - мова вільних та гідних, вона єднає та захищає нас від ворога

Тарас Кремінь: Українська - мова вільних та гідних, вона єднає та захищає нас від ворога

В умовах героїчної боротьби українського народу проти російських злочинців підтримка української, як єдиної державної, безпрецедентна...

11-03-2023 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: Ми точно перебуваємо в кульмінаційній точці війни

Юрій Сиротюк: Ми точно перебуваємо в кульмінаційній точці війни

Репортажі та коментарі історика та бійця ЗСУ Юрія Сиротюка з-під Бахмута зробили його одним з...

23-02-2023 Інтерв'ю

Веб-дизайн