Понеділок, 07 жовтня 2019 14:34

Ні капітуляції! Президенту поставили ультиматум

Рух Опору Капітуляції
Ні капітуляції! Президенту поставили ультиматум

Під час віча на Майдані Незалежності 6 жовтня учасники Руху опору капітуляції поставили президенту України Володимиру Зеленському ультиматум: якщо президент наважиться прийняти умови Росії під час зустрічі «нормандської четвірки», його очікує відставка.

Також учасники віча закликали негайно відправити у відставку Главу Офісу Президента Андрія Богдана.

«Ми не допустимо особливого статусу Донбасу, тобто – легалізації ДНР і ЛНР, не допустимо амністії бойовиків, створення «народних міліцій» та відведення військ. Відведення буде відбуватися тільки в один бік – в бік Росії за межі державного кордону України!

Президенте, у вас є час до 14 жовтня. В цей день, якщо наші вимоги не будуть виконані, ми вийдемо на вулицю в значно більшій кількості. Якщо спробуєте імплементувати будь-яку з капітулянтських формул через Верховну Раду та інші владні інституції – наш протест остаточно перестане бути мирним», – наголошують члени оргкомітету Руху опору капітуляції.

У віче взяли участь близько 20 тисяч осіб. Рух опору капітуляції підтримали не лише відомі ветерани, дипломати, волонтери, громадські діячі, а й представники парламентських та позапарламентських партій: ЄС, «Голосу», «Самопомочі», «Національного корпусу», «ВО «Свобода», «Правого сектору», «Демократичної сокири».

Учасники акції пройшлися маршем урядовим кварталом, попередивши владу, що в разі ігнорування вимог Віча, вони прийдуть до Верховної Ради, Кабміну, Офісу Президента в робочий час і куди більшою кількістю осіб.

Крім того, сьогодні віча пройшли в більше як 30 містах в Україні і за кордоном – від прифронтових містечок і до берегів Атлантики.

 

  • Нагадаємо: Рух опору капітуляції – позапартійна мережева структура, яка об’єднує громадян як на індивідуальній основі (В’ячеслав Брюховецький, Володимир Василенко, Йосип Зісельс, Сергій Квіт, Уляна Супрун, Володимир Балух, Володимир Огризко, Михайло Гончар, Данило Лубківський), так і на рівні громадських організацій (зокрема, Відсіч, УНСО, МНК, Вільні Люди, Асоціація українських правників). Рух співпрацює з усіма політичними силами, які підтримують нашу позицію, але не дозволить нав’язувати жодній партії свій порядок денний.

Резолюція Народного Віча «Зупинимо капітуляцію»

Українське суспільство рішуче протестує проти впровадження так званого плану «припинення війни». За словами президента Володимира Зеленського він одноосібно погодив його з Путіним. Цей план передбачає вибори на окупованих Росією територіях Донеччини і Луганщини та встановлення там особливого статусу.

Ці наміри президента суперечать волі українського народу. Результати опитувань суспільної думки упродовж років свідчать, що абсолютна більшість українців не сприймає ні виборів на окупованих територіях, ні створення там проросійської автономії з особливим статусом, ні будь-яких інших поступок агресору, які суперечать національним інтересам України і є руйнівними для її незалежної державності та цивілізаційного вибору.

Керуючись інтересами Української держави та волею більшості українців, закликаємо всіх небайдужих громадян до загальнонаціональної мобілізації задля організації широкого спротиву незаконним і антиконституційним діям влади.

З метою протидії капітуляції та захисту державності, ветерани, волонтери, науковці, експерти, журналісти, громадські організації та активісти створили громадський надпартійний Рух Опору Капітуляції. Десятки політичних партій та громадських організацій по всій Україні та за кордоном вже об’єдналися в цей Рух.

Звертаємося:

До кожного громадянина України. Особисто надіслати Президенту України та народному депутату від Вашого виборчого округу вимогу не ініціювати та не ухвалювати будь-яких рішень та законодавчих актів, які призведуть до капітуляції перед Кремлем.

До мешканців громад України. Закликати місцеві ради ухвалити рішення, що засуджують капітулянтські заяви і наміри президента Зеленського.

До місцевих активістів. Організовувати осередки Руху Опору Капітуляції по всій Україні. Вести просвітницьку роботу серед населення, роз’яснюючи реальні наслідки плану “припинення війни”.

До трьох парламентських фракцій «Батьківщина», «Європейська солідарність» і «Голос». Офіційно створити у Верховній Раді опозиційну платформу «Ні капітуляції!» та налагодити її співпрацю з Рухом Опору Капітуляції.

До позапарламентських політичних сил. Долучатися до Руху Опору Капітуляції на загальнонаціональному рівні та на місцях.

До українських церков. Надавати духовну підтримку і благословення спротиву українського народу капітуляції перед агресором.

До закордонного українства. Звернутися до президента Франції Емануеля Макрона і федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель з попередженням, що їхня участь в нав’язуванні Україні капітуляції на російських умовах означатиме їхню співучасть в агресії проти України.

До держав-союзниць України в НАТО і ЄС. Зміцнювати коаліцію протидії російській агресії щодо сусідніх країн. Необхідно об’єднати зусилля не лише для підтримки України зараз, а й для гарантій безпеки усім сусіднім державам, які зазнають або можуть зазнати агресії з боку Росії.

До президента, Верховної Ради та уряду. Формувати та провадити державну політику щодо Росії та окупованих нею територій на підставі чинного Закону України «Про особливості державної політики та забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганських областях». Росія – агресор і повинна нести повну відповідальність за злочини перед Україною та за ситуацію на окупованих територіях. Донбас і Крим мають повернутися до України разом, без жодних умов з боку Кремля.

Ми закликаємо всіх громадян України підтримати відкрите звернення громадськості до Президента України «Не допустимо капітуляції!» від 17 вересня 2019 року. У зверненні, яке ініціювали відомі представники громадянського суспільства, сформульовані ключові положення національної позиції України під час переговорів у будь-якому форматі.

Також ми запрошуємо взяти участь в заходах протесту 14 жовтня в Києві та на місцях.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн