Вівторок, 20 липня 2021 09:52

Москва погрожує тюрмою

СКУ
Москва погрожує тюрмою

Світовий Конгрес Українців вимушений призупинити членство усіх своїх складових організацій, а також провідників СКУ у Російській Федерації, щоб захистити українську національну меншину у Росії від репресій. Такий крок став наслідком введення Володимиром Путіним у дію нових драконівських норм, які впроваджують кримінальну відповідальність для російських громадян за зв’язки з так званими «небажаними» організаціями, включно з СКУ.

На своєму позачерговому засіданні 10 липня Рада директорів СКУ ухвалила рішення призупинити членство у СКУ усіх складових організацій з Російської Федерації, включно з Далекосхідним українським духовним культурно-просвітницьким центром «Просвіта» (Владивосток) та Саратовським земляцтвом українців «Поволжя».

Таке рішення було ухвалене на прохання складових організацій СКУ та членів Ради директорів з Росії, яким сьогодні загрожує кримінальна відповідальність за співпрацю з СКУ.

1 липня Президент В. Путін увів в дію федеральний закон про внесення змін до Кримінального кодексу Росії. Відтепер, у разі, якщо громадян Росії визнають винними у причетності до діяльності «небажаних» організацій, їм одразу може загрожувати до шести років позбавлення волі. Для мільйонів етнічних українців, які мешкають на території Росії та є російськими громадянами, такі дії Кремля матимуть наслідком подальше обмеження їх людських та громадянських прав.

«Призупинення нашої співпраці зі складовими українськими організаціями у Росії було дуже складним, але необхідним рішенням. Це ще один приклад грубого порушення Росією прав людини і продовження переслідувань української національної меншини, яка є найбільшою національною меншиною Росії. СКУ засуджує російське репресивне законодавство, метою якого є ізоляція та асиміляція українців у Росії, – заявив президент СКУ Павло Ґрод. – Ми закликаємо міжнародну спільноту засудити такі дії Кремля та вжити конкретних кроків задля захисту демократичних цінностей та прав людини».

Попри усі загрози, СКУ продовжить підтримувати українську громаду у Росії та продовжить адвокаційну працю на міжнародному рівні, щоб донести до світової спільноти правду про культурний геноцид та грубі порушення прав людини у Росії.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн