Вівторок, 02 листопада 2021 19:48

Наступ на свободу слова

Наступ на свободу слова

Заява про тиск правлячої команди на «суспільне»

Правляча команда Зеленського продовжує системну і брудну кампанію проти журналістів «Суспільного». Ток-шоу «Зворотній відлік», яке виходить на телеканалі, стало основним об’єктом цих ударів. Мало не щодня відбуваються нові і нові атаки з метою дискредитації суспільного мовника і його журналістів. Ллється відверта брехня, ставиться під сумнів доцільність державного фінансування «Суспільного». Завданням атак є знищення професійної репутації.

Усе розпочалося з того, що представники тіньового медіа-департаменту Офісу Президента на чолі з Подоляком в ультимативному тоні спілкувалися з редакцією «Зворотного відліку» про участь в програмі представників владної парламентської фракції «Слуга народу». Журналісти відкинули ці неприпустимі ультиматуми. Після цього розпочався цілеспрямований публічний тиск на «Суспільне», ток-шоу «Зворотній відлік» і безпосередньо на ведучих програми – Мирославу Барчук і Павла Казаріна. Провідну роль у наступі на свободу слова відвели колишньому журналісту Лещенку. Сьогодні він перетворився на заангажованого тенденційного рупора влади. Саме Лещенко регулярно обливає брудом «Суспільне» і його журналістів. Про те, що владна команда схвалює таку тональність спілкування з журналістами, і зі ЗМІ загалом, свідчать як заява Володимира Зеленського на брифінгу у Черкасах, так і публічні реакції очільника тіньового медіа-департаменту ОПУ Подоляка.

Ситуація із суспільним мовником символізує тривожну тривалу тенденцію наступу на свободу слова впродовж останніх років. Тільки останнім часом, окрім інциденту довкола «Суспільного», відбулися неприпустимі і дикунські протиправні дії щодо журналістів Слідство.інфо в кабінеті голови правління «Укрексімбанку» Мецгера, а також зрив показу у «Малій опері» журналістського фільму-розслідування «Офшор 95». Це далеко не всі приклади зневажливого ставлення і зловживання владою команди Зеленського щодо медіа-спільноти.

Важливо наголосити на тому, що не варто змішувати в одне ціле випадки порушення прав вільних ЗМІ із боротьбою, яку держава веде з проросійськими пропагандистами. Ми підтримуємо обмежувальні заходи щодо російських пропагандистських суб’єктів, які діяли і ще діють на території під прикриттям засобів масової інформації. В час війни на території України не місце кремлівським медіа-помийкам. Водночас, ми маємо послідовно захищати свободу слова справжніх журналістів і ЗМІ.

 

Йосиф Зісельс, учасник ініціативної групи «Першого грудня»

Сергій Квіт, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Роман Безсмертний, Надзвичайний і Повноважний посол 

Данило Лубківський, громадський діяч

Микола Княжицький, народний депутат 

Ганна Гопко, голова правління Мережі захисту національних інтересів АНТС

Сергій Висоцький, журналіст, народний депутат VIII скликання

Володимир В’ятрович, народний депутат

Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"

Андрій Левус, голова Наглядової ради Української стратегічної ініціативи

Михайло Басараб, політолог

та інші.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн