Понеділок, 04 жовтня 2021 09:43

Спортивна отрута

Григорій Жибак
Спортивна отрута

Осінь – багата не тільки на врожаї, а й на спортивні баталії.

Маю зізнатися: не хотів писати про бій Джошуа – Усик, бо є багато інших важливих спортивних подій, в яких змагають дійсно українські гравці й атлети, а не перевертні-«ватники». Нічого їх висвітлювати! Та нині маємо справу з вельми неприємною, ба більше, навіть небезпечною тенденцією. Багато наших співвітчизників, зокрема відомих громадсько-політичних діячів, завзято вболівали за цього Усика. У чому річ?! Він, мовляв, тримає український прапор, на рукавичках написано «Сімферополь – Україна», переможно танцює гопака тощо.

Переймає, насамперед, думка, що навіть якби боксер, який заявляє, що ми є братами з москалями, тримав у руках москвинський «трикольор» і написав на рукавичках «Крим – Расія», його фанати говорили б щось на кшталт не вірити очам своїм, що то якась помилка, непорозуміння або ще щось.

Очевидно, судити треба по справах. У день бою Усик відвідав у Лондоні так звану московську православну церкву. І взагалі, він є її палким «пріхажаніном». Відомі його чисельні зустрічі з так званим митрополитом Онуфрієм. Так само добре відома заява Усика про, у випадку потреби, захист ним від українців нашої святині Києво-Печерської лаври, яка, з якогось дива, окупована нині москвинськими чужинцями! У столиці України! В часі, коли ці московити захопили Крим, убивають нас на Сході!

Бокс, футбол, регбі чи будь-який інший вид – це лише спорт. І жодні здобутки, навіть усі чільні місця в усіх видах не можуть переважити бодай одну українську смерть у новітній війні з Московією. Час остаточно усвідомити це! Усик готовий боронити так звану церкву, яка відмовляється відспівувати полеглих учасників АТО. Фанатам цього чемпіона треба не лише дивитися бій за участі свого кумира, а варто й подивитися в очі, скажімо, рідних 37-річного Віталія Козачинського з Чигиринського району на Черкащині. Такий собі отець Ігор із так званої УПЦ МП відмовив у похованні героя! Навіть не дозволив цей батюшка дати хреста з церкви на його похорони! І цей випадок непоодинокий…

Усі заяви про прославляння Усиком України, про її популяризацію в світі – пустопорожні. Ця особа становить небезпеку, бо є дійсно непересічним боксером, яким захоплюється світ. Відтак, усі його діяння, заяви привертатимуть увагу світової спільноти. А діяння і заяви ті – добре відомі. Отже, всі його звитяги боком вилізуть для України. Шпигуни також носять вишиванки, знають мову, культуру, традиції народу, супроти якого шпигують.

Відомо, що багато прихильників Московії, зокрема й спортсменів, переїхали туди, взяли громадянство. Знаючи про антипатію значної частини українців, міг би так вчинити й Усик. Там його брати, церква і все інше «радноє». Але ж ні. Щойно посилився гнів супроти нього, Усик навіть на рукавичках написав про український Сімферополь. Це вельми дисонує з попереднім його просторікуванням, що «Крим – це Крим». Навіщо? Чи виправдовує такий чин його рідна московська церква? Річ ясна: ні! У Криму нині до решти зацькували єдину українську православну церкву. У чому ж тоді річ? Напевне, є ще якась, значно важливіша місія. І в бабці перепитувати не треба, що кожен бій Усика – це черговий розкол українського суспільства. Прикро констатувати, але й прихильників Усика не бракує. Неабияк має застановити його популярність, насамперед, з-поміж молоді. Очманілі спортивними здобутками Усика, вони ідеалізують його, що неминуче зумовлює беззастережну довіру до всіх вчинків та просторікувань боксера.

Тим часом москалі спробували «потролити» українського тренера Юрія Вернидуба, який нині очолює тираспольський «Шериф», і з яким фахівець сенсаційно здобув право виступу у груповому турнірі Ліги чемпіонів. Більше того, у стартових двох поєдинках, керовані українцем «шерифи» здобули перемоги. Та ще й над ким! Над донецьким «Шахтарем» та іспанським «Реалом»! У Мадриді! Таких сенсацій футбольний світ давненько не переживав. Як тут не наголосити, що зарплата Вернидуба близько 20 тисяч євро на місяць, а хвалений-перехвалений італійський коуч «Шахтаря» Роберто Де Дзербі заробляє майже 200 тисяч євро на місяць! А що? Чому б і ні? Ахметов справно підвищує смиренним українцям тарифи за електроенергію. Відтак, може засівати цими грошима на футбольному ринку.

Під час інтерв’ю московській газеті «Спорт-Експрєс», кацапи запитали Юрія Вернидуба, коли він поверне дуб. На їхньому «нарєчіі» вони, очевидно, мали на увазі, що «віддати». На що тренер порадив їм прочитати українську народну казку «Котигорошко». Там є Вернигора, Вернидуб й інші. «Я пишаюся своїм прізвищем! У мене козацький рід!», – наголосив українець. Ці ж прізвища символізують неабияку силу, за допомогою якої можна перевертати дуби, гори. Втім, звідки репрезентантам московсько-азійської орди це знати? Ну який вони братній народ, якщо навіть про казку не чули і спершу подали її назву як «Кіт і горошок»?... Брати вони хіба для таких як Усик.

Так само зганьбилися москалі й в Амстердамі. Головного тренера їхньої збірної з вільної боротьби Дзамболата Тедеєва та чотирьох борців – Абдулрашида Садулаєва, Абасагжі Магомедова, Євгєнія Жірбаєва і Тімура Біжоєва висадили з літака, який мав прямувати в Осло. Зумисне оприлюднюю всі прізвища цих «слов’ян», аби наголосити на нашому з ними «братерстві». Летіли ці брати Усика в Норвегію, на світову першість. Усі неправильно носили маски, спустивши їх на підборіддя. Їх під конвоєм вивели з транзитної зони летовища «Схіпхол». Прикметно, що діялося це під оплески і схвальні відгуки пасажирів у бік представників спецслужб і стюардес.

Два тижні тому, у США, ще одного нашого «брата», чемпіона світу з боксу Аміра Хана і його колегу змусили покинути літак. Так само через порушення правил носіння масок. В авіакомпанії заявили, що перед зльотом борт 700 «American Airlines», що виконував рейс з міжнародного летовища «Ньюарк Ліберті» у Даллас-Форт-Уерт, повернувся до терміналу, щоб висадити двох клієнтів, які ігнорували чисельні прохання та вимоги членів екіпажу.

Отже, «русскій мір», його «культура», себто хамство, й інші справжні «ценності» розкриваються світу. Там з ними не церемоняться. Одразу дають належну оцінку і відповідно реагують. Час і нам розпізнавати зло, навіть те, яке прикривається національними кольорами.

 

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн