Вівторок, 19 липня 2022 12:15

Україну болить

Григорій Жибак
Україну болить

Спортивний арбітражний суд у Лозанні відхилив апеляції москалів щодо санкцій до клубів та збірних команд Московії.

У травні Європейська футбольна асоціація ухвалила була рішення усунути москвинські клуби та збірні від участі у міжнародному сезоні 2022-2023 років. Йшлося про європейські кубки, турніри Ліги націй УЄФА, чемпіонатів Європи для молодіжних команд, жіноче Євро-2022 та кваліфікацію жіночого чемпіонату світу 2023 року.

Пітерський «Зеніт», московські «Динамо» і ЦСКА та «Сочі» подавали апеляцію на рішення УЄФА з метою відновити права на участь у турнірах. Але CAS відхилив апеляції, відправивши кацапські клуби за широковідомим курсом їхнього корабля. Втім, в одного з найбільш відомих зрадників Анатолія Тимощука зберігається нагода все ж виступати на міжнародній арені. Москалота може створити турніри спільно з Північною Кореєю, Еритреєю, Мадагаскаром тощо. Очевидно, один із тренерів «Зеніта» буде внесений до заявки на участь уже як Тімащук чи Тімащуков.

Кацапів женуть звідусіль. Москвинський екіпаж з ралі Ніколай Грязін та його штурман Констянтін Алєксандров готувалися до виступу на етапі чемпіонату світу в Естонії. Влада цієї країни не пустила гонщиків до себе. Привертає увагу аргумент такого чину міністерством закордонних справ Естонії: переймалися за їхню безпеку. Адже нині москалів ще й лупцюють по всьому світу, б’ють як гаманів. Треба виокремити той факт, що кацапів до участі у світовій першості з ралі допустили виступати під нейтральним прапором.

Нічого нам дивуватися з фактів участі ворожих спортсменів у деяких міжнародних змаганнях, бо самі, дотепер, не можемо навести лад у себе. Технічним спонсором національної команди України з футболу є іспанський виробник спортивного одягу Joma, який нещодавно презентував нову форму для клубів з Московії ЦСКА та «Ахмат». Наразі, жодної реакції з боку Української асоціації футболу не було. Невже лигнуть? Згодом будуть виправдання на кшталт «не знали», «не чули» чи взагалі «а що тут такого?».

Річ ясна, як Божий день, іспанцям треба «дякувати» за співпрацю. Якнайшвидше. І не ганьбитися далі. Бо не гоже, аби НАЦІОНАЛЬНА команда України була зодягнена у форму, аналогічну з ворожим армійським клубом ЦСКА, відомим у футбольному світі як «лошаді». Щодо клубу «Ахмат» із Грозного, то вже сама його назва засвідчує, кому він належить. Носить ім’я батька путінського «пєтуха» Рамазана Кадирова, а його формальним президентом є кадирівський прихвостень Магомед Даудов. Головний спонсор клубу – фонд імені Ахмата Кадирова і все таке… Не зайве нагадати, що з 2020 року клуб «Ахмат» є під санкціями США.

В українських пошановувачів гри мільйонів цей клуб викликає огиду ще й з огляду на той факт, що не так давно цих футбольних «кадирівців» тренував білорус Олег Кононов. Колишній «коуч» львівських «Карпат», якого за вдалі виступи команди у місті Лева хіба що на руках не носили, вивішували банери «Кононов – почесний громадянин Львова» тощо. Згодом, після закінчення української каденції, цей бовдур заявив, що його кумиром є кремлівський ліліпут-кровожер Путін.

Лягає на думку відоме галицьке прислів’я «Не сотвори собі кумира». Тим паче, з чужинця. На сміх курям, цей персонаж, який не соромився зодягати футболку з Путіним, наприкінці минулого року міг повернутися в Україну. Його мали за мету призначити головним тренером ковалівського «Колоса». Далі вже не так дивно, бо власниками цього клубу є такі собі Засухи, відомі друзі Кучми в часи його правління, згодом члени сумної слави Партії регіонів, голосувачі за диктаторські закони 16 січня 2014 року і так далі, і таке інше. Перелік їхніх ганебних діянь вельми некороткий.

Терпить і нині Україна й такого собі Віктора Петренка. Подумати тільки, в час, коли москалі нас вбивають-катують, цей віце-президент Української федерації фігурного катання поїхав у Сочі, щоб взяти участь у льодовому шоу Тетяни Навки, дружини прес-секретаря Путіна Пєскова. Федерація нібито й «обурена вчинком олімпійського чемпіона Віктора Петренка», але у самої рильце в пушку. Льодові достойники, у найкращих ганебних традиціях, спробували «звільнити» свого віце-президента «заднім» числом, ще до ганебного вчинку. Мовляв, Петренко прохав виключити його з лав організації та позбавити посадових обов’язків ще 21 червня, а наступного дня йому пішли назустріч. Чому тоді відповідні документи оприлюднили на сайті лише 10 липня, відразу після скандалу?

Скориставшись цією подією, спробував нагадати про свою патріотичність і сумної слави Національний олімпійський комітет, який рішуче засудив «і вважає неприпустимим вчинок Віктора Петренка». А яким НОК вважає свій вчинок і вчинок свого очільника Сергія Бубки, який, будучи у призовному віці, втік з України? Війну він називає бідою. Звідкись просторікує про якесь примирення. Більше того, ані НОК, ані Бубка не є ініціаторами виключення Московії з Олімпійського руху, відсторонення від усіх турнірів і змагань. Це роблять дружні нам країни. А ми далі утримуємо НОК із його чималими фінансовими апетитами.

Петренко, як і Бубка, не засудив агресію Московії. Він обмежився лише постом «Ні війні». Жодних сумнівів, час відправити цих двох услід за Тимощуком, російським кораблем і всім іншим на кшталт цього. Їхні спортивні досягнення – ніщо для України й українців, яких вони зрадили. Хай товаришують з москалями, з Навкою, яка в тирі, із штурмовою гвинтівкою військ НАТО в руках, заявила, що «російська жінка повинна вміти все». Ця «російська жінка» народилася в українському Дніпрі, а за національністю єврейка…

Щодо всього так званого російського, слушно заявив відомий український спортсмен-волонтер Роман Зозуля: «У кого є російський паспорт – не має права перетинати кордон своєї смердючої країни. Все. А то ввели санкції, але вони летять в Туреччину, звідти потім у Європу і куди хочуть…

А всіх, у кого є російський паспорт, треба повернути – з Канади, Америки, Німеччини, Англії, Іспанії. Бо вони там багато говорять. Усі нехай їдуть до себе додому, до свого президента і сидять там. Усі… Загнати всіх, у кого є російський паспорт, в Росію і не випускати. Тільки так». Дісталося від Романа й етнічному москалеві Віктору Леоненку, який свого часу виступав за «Динамо», відтак і за збірну України. Він вважає, що москвинські спортсмени не винні і несправедливо відсторонені. «А чим завинили українські діти, жінки, люди, які залишилися без домівок?», – опонує Зозуля.

Важко перелічити всі добрі справи і допомогу коштом від Романа Зозулі за вісім років війни супроти Московії. Нині постала вся країна. Навіть діти. Дівчинка продає компот, а зароблене передає на потреби ЗСУ, у Луцьку хлопчик грає з перехожими в шахи, у Києві дівчинка грає в шашки. Все для перемоги.

Водночас, у Києві, український суд прощає борг Коломойському, що становить майже 3,5 мільярди гривень.

Допоки?

Loading...

Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Його не було на зв’язку чотири дні. Для бійця, що перебуває на самісінькому нулі – багато. І...

19-07-2022 Інтерв'ю

Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком

Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком

  Інтерв'ю з директором НАЦ УССД Юрієм Сиротюком який нині боронить Україну від московського окупанта у складі 5-й окремий...

13-07-2022 Інтерв'ю

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів – один з найбільш відомих представників української діаспори. Затертий та іронічний вислів «вчити любити...

15-06-2022 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн