Понеділок, 13 лютого 2023 15:57

Олімпійські «ідеали»

Григорій Жибак
Олімпійські «ідеали»

Майже сорок країн закликають Міжнародний олімпійський комітет не допускати москалів і білорусів до Ігор, які мають відбутися наступного року в Парижі.

Як на мене, то Олімпіада взагалі не має відбуватися, якщо десь на планеті ллється кров. Це нонсенс. Але ще більший подив виникає, коли йдеться про участь у цих Олімпійських іграх репрезентантів злочинної імперії, яка розпочала цю війну, в яких руки по лікті у цій крові. І зовсім важко збагнути, коли про ймовірну участь убивць просторікує сам Президент МОК Томас Бах.

І до бабці ходити не треба, що цей пройдисвіт має рильце в москвинському пушку. Давній друг кремлівського диктатора цілковито оправдовує своє прізвисько пуделя Путіна. Вірно відпрацьовуючи багаторічні й багатомільйонні фінансові подачки Москви, гадаючи, що це замаскує й пом’якшить неодмінну ганьбу, цей Бах вигадав постулат, який мав би слугувати перепусткою кацапів і білорусів на Ігри. Від них вимагалося не бути причетними до війни в Україні та дотримуватися антидопінгового законодавства. І все… Це щось на кшталт, коли так звана церква Московії в Україні прибрала із своєї офіційної назви інформацію про вірність сатані в рясах Кірілу (Гундяєву), а, подекуди, цього дідька-патріарха не згадують у своїх так званих служіннях Богу. Для них це не важко. Бо що для них церква? Ширма, прикриття. Відтепер, нібито, вони до війни ніяким боком.

Не зайве нагадати, що 2014 року москалі нагородили Томаса Баха так званим їхнім орденом пошани «за великий внесок у розвиток міжнародного олімпійського та паралімпійського руху та заслуги у підготовці російських спортсменів». Отже, він і нині «вносить» та відпрацьовує «заслуги» перед Путіним.

Щодо Паралімпіади. То спортсмени із фізичними чи психологічними вадами здоров’я не мають цих вад у бажанні змагати, здобувати нагороди, прославляти свої країни. До них особлива увага, підтримка, вдячність. Це їх окрилює, надихає, дає відчуття значущості. Створення Паралімпійського руху – вияв найвищої гуманності й доброти. Але і тут головний «олімпієць» виокремився. Бах став першим із 1984 року очільником МОК, який проігнорував Паралімпіаду. Відбувалася вона 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

Такі вони, «високі» моральні риси, в цього путінського прихвостня, якого, окрім кремлівського ліліпута, аби не відставати, нагородив ще й білоруський «тарган». 2015 року цьому Шредеру у спорті вчепили орден НОК Білорусі «за виняткові заслуги в розвитку олімпійського руху, масового спорту та спорту вищих досягнень в Білорусі, а також за особливі заслуги у пропаганді ідеалів і принципів олімпізму, популяризації спорту та здорового способу життя».

Додати нічого. У дивний спосіб пропагує Бах олімпійські ідеали і принципи. Може хай одразу визнає москалів олімпійськими чемпіонами? Із убивств, катувань, ґвалтувань та інших злочинів перед людською цивілізацією. Білорусам, як поплічникам нелюдів, хай повісить медалі трохи нижчого ґатунку.

Прикро, але Україна помилилася двічі, коли, 2015 року, нагородила Баха Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, а вереснем 2021 року, менше, ніж за пів року до повномасштабного вторгнення, тією ж нагородою IV ступеня «за визначний особистий внесок у розвиток олімпійського руху, утвердження гуманістичних ідеалів і цінностей олімпізму, популяризацію масового спорту та спорту вищих досягнень».

Треба констатувати, що сумновідома «какая разніца?» оповила й український спорт. І, зокрема, вітчизняний Олімпійський рух. Як можна було нагороджувати багатолітнього посіпаку Путіна в часі, коли не було вже сумнівів щодо війни? Річ ясна, НОК України чолив тоді відвертий сепаратист Бубка, а в його заступниках ходили суркіси, шуфричі, сафіуліни, волкови тощо. І вся ця «шушера», окрім діянь на користь ворога, ще й отримувала кругленькі суми як зарплату, премії, інші виплати.

Оновлений склад НОК, як і його очільник Гутцайт, далекі від дійсно національного. Нещодавні вибори засмутили: поміняли шило на мило. Інша річ, що всі ці новоспечені «олімпійські патріоти», потерпаючи, насамперед, за свою шкіру, неабияк налякані і вельми обмежені в злодіяннях.

Початком лютого відбулася позачергова Генасамблея Національного олімпійського комітету України. Прийняли рішення консультуватися з національними спортивними федераціями про ймовірний бойкот Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, якщо там братимуть участь москалі та білоруси. За проголосували 109 членів НОК із 112. Було навіть три бовдури, які утрималися… Цікавий вердикт. Про що тут можна ще консультуватися? Також цей наш «поважний» НОК підготував план заходів, аби не допустити ворожих репрезентантів на Ігри. У найкращих традиціях «совка», коли відбувалося «обговорення питання виконання завдання подолання відставання».

Соромно перед світом, коли «НОК України підтримує можливість бойкоту Олімпіади у випадку допуску росіян та білорусів». Замість більш активно і першим очолити цей рух, закликати до ізоляції як країна, на яку напали, лише «підтримує». В авангарді тут були країни Скандинавії, Балтії, Польща.

Більше того. Національний олімпійський комітет України мав би ініціювати позачергове скликання асамблеї Міжнародного олімпійського комітету щодо ганебної поведінки її очільника із закликом усунення Баха з посади і виборами нового президента МОК. Тим паче, що на нашому боці весь демократичний світ. Не сталося. Принаймні, наразі.

Тим часом, Бах далі «бикує». Він закликав Україну відмовитися від загроз бойкоту Олімпіади-2024, якщо туди допустять Московію та Білорусь. Мовляв, конкретно ще нічого не обговорювалося. Нахабно нагадує про основні принципи Олімпійської хартії, які мають поважати НОК. Повага та має, спершу, йти від нього. Цей пудель кремлівського ліліпута не зупиняється. Він «наїхав» навіть на уряди країн, заявивши, що не їм вирішувати, кому брати участь у спортивних змаганнях. Це зайвий раз підтверджує, що ганебна ідея з кацапами й білорусами матиме продовження. Схоже, Кремль міцно тримає цього Баха за «авокадо», раз той вдається до відвертої ганьби і злодіянь супроти України, міжнародного спорту, демократичного світу. На болотах вимагають від цього німця в повному обсязі відпрацьовувати багатомільйонні хабарі.

Президент МОК дедалі більше нагадує звіра, загнаного в кут. Змушений вити в унісон із москвинським звіром, коли супроти нього світ. До чисельних країн, які не бажають мати нічого спільного із убивцями, долучаються відомі діячі, політики. Як то мер Парижа, де мають відбутися Ігри, Анн Ідальго, яка не бажає бачити прокажених у своєму місті.

Насамкінець про приємний випадок. «Бикують» разом із Бахом й москалі. У турецькому готелі, де на зборах перебуває донецький «Шахтар», нападник клубу Данило Сікан зустрівся у коридорі з кацапським бидлом. Побачивши емблему українського клубу, москалі стали вигукувати: «Слава Росії». Реакція українця була миттєвою: потужний хук і один із виродків опинився на підлозі. Інші одразу втекли. Із черепно-мозковою травмою москвинське сміття госпіталізували. Менеджерам «гірників» вдалося залагодити справу. Данило, як нічого й не було, далі тренується. Обурення у коментарях інциденту викликає лише діагноз турецьких ескулапів. Мовляв, звідки у москаля мозок?..

Loading...

Інтерв'ю

Ерзя – народ, який розвалить Росію

Ерзя – народ, який розвалить Росію

Екслюзивне інтервʼю Юлії Галушки з Сиресем Боляєнем, українським громадським діячем, інязором Ерзянського народу для телеканалу...

28-03-2023 Інтерв'ю

Тарас Кремінь: Українська - мова вільних та гідних, вона єднає та захищає нас від ворога

Тарас Кремінь: Українська - мова вільних та гідних, вона єднає та захищає нас від ворога

В умовах героїчної боротьби українського народу проти російських злочинців підтримка української, як єдиної державної, безпрецедентна...

11-03-2023 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: Ми точно перебуваємо в кульмінаційній точці війни

Юрій Сиротюк: Ми точно перебуваємо в кульмінаційній точці війни

Репортажі та коментарі історика та бійця ЗСУ Юрія Сиротюка з-під Бахмута зробили його одним з...

23-02-2023 Інтерв'ю

Веб-дизайн