П'ятниця, 17 вересня 2021 23:01

Дороговкази Аристократа Духу

Перегорнута остання сторінка книжки. Пауза. Подих. Роздуми. І знову повертаєшся у вже прочитане. Перечитуєш не все – але закарбовані в пам’яті моменти. Хоч вони ще досить свіжі – книжка прочитана, «з’їдена», за три вечора. Не детектив, не фантастика і навіть не пригодницький роман. Однак наповнена таким потужним змістом, що відірватися – зась.

Рідкісні фотографії, спогади та документи. В Івано-Франківську презентували книгу про Євгена Коновальця - полковника Армії УНР, голови Української військової організації та Організації українських націоналістів.

Неділя, 22 серпня 2021 21:45

Вікно у світ незнаної історії

Саме такою є монографія Григорія Роя «Нарис історії Антибольшевицького Блоку Народів», нещодавно видана в Києві видавництвом «Українська видавнича справа».

Середа, 18 серпня 2021 18:10

Заповіт Красівського

З ініціативи ОУН (б) в Івано-Франківську за сприяння обласної ради видано збірник праць останнього Крайового Провідника бандерівської ОУН в підсовєцькій Україні, довголітнього політв’язня, поета Зеновія Красівського «Дороговказ Зеновія Красівського».

З нагоди 130-річчя народження Провідника ОУН Івано-Франківське видавництво «Лілея-НВ» видало фундаментальний збірник «Євген Коновалець та його доба». Перші книги вже вирушили до своїх власників.

Перебуваючи на відпочинку в Албанії, прочитав книгу доктора історичних наук Ігоря Гирича “Українська історія: через ідентичність до держави” (Київ, “Українські пропілеї”, 2021). Цей відгук почав писати в аеропорту Тирани ім. Матері Терези…

Досить позитивним явищем є зацікавлення закордонних дослідників новітньою історією України. Маємо на увазі не представників української діаспори, яких часто намагаються показати заангажованими, а саме тих дослідників-іноземців, які обрали україністику сферою своїх зацікавлень. 

У Тернополі, в музеї національно-визвольної боротьби, відбулася презентація науково-популярної книги видавництва «Літопис УПА» відомого дослідника Сергія Волянюка «Над Збручем: Кам’янець-Подільська група УПА на Тернопільщині (друга половина 1944 р.).

В Музеї історії міста Коломиї відбулася презентація творів Степана Бандери «Перспективи Української Революції». Організували захід громадська організація «Інститут наукових студій націоналізму» та голова Івано-Франківської обласної ради, доктор політичних наук та автор передмови Олександр Сич.

«Мало є мислителів із таким до кінця продуманим і викінченим світоглядом як Юліян Вассиян.

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн