Неділя, 30 червня 2019 14:16

Ольга Мак. Каміння під косою.

#FEDORCHUK_BOOKS

Випуск книжкового блоґу #fedorchuk_books присвячено книзі «Каміння під косою» за авторства Ольги Мак (Ольги Нилівни Петрової), яка вперше побачила світ у 1973 році в Торонто. 

Надзвичайно обдарована українська письменниця української діаспори змогла написати один з найбільш популярних серед українців закордону художній твір присвячених подіям Голодомору 1932 – 1933 році. Попри те, що твір «Каміння під косою» вважається літературою для старшого шкільного віку, з нього можна взяти чимало й дорослому читачу, який цікавиться не тільки подіями історії України, але й готовий дослідити трансформації ціннісного світу людей, які стоять на порозі смерті та чинять відчайдушний опір перед обличчям демонів, які закликають рятувати тільки себе самого. Це глибоко психологічний твір, в якому два головних герої, хлопчик-сирота з села і вдова міського лікаря з Харкова намагаються намацати шлях не тільки особистого порятунку, а й допомогти тим, хто насправді заслуговує на рятунок.

Ця книга називалася найкращим художнім твором на тему Великого Голоду в Україні. В Україні книга видавалася чотири рази 1994, 2004, 2006 та 2017 році, за підтримки Жіночої асоціації захисту Чотирьох Свобод в Україні та активної участі Лариси Лозинської-Кий. 

В 2012 році вийшло англомовне видання повісті Ольги Мак «Каміння під косою» у видавництві «iUNIVERS» (США).

Ольга Мак (1913 – 1998), народилася в Кам’янці-Подільському, де здобула освіту в технікумі іноземних мов. Після одруження з молодим науковцем Вадимом Дорошенком переїхала до Ніжина, де здобула освіту в Ніжинському педагогічному університеті на лінгвістичному факультеті. Після останнього арешту чоловіка в 1941 році, була вимушена втікати на малу батьківщину, звідтам до Львова, а згодом до Австрії. З Австрії виїхала до Бразилії, де перебувала до 1970 року. Згодом переїхала до Торонто, де мешкала до моменту смерті. 

Вона є єдиною представницею української діаспори, чий твір «Чудасій» був переданий до комісії Нобелівської літературної премії в 1958 році, однак був відхилений за критичну оцінку ролі російського народу в радянській окупації України в 1920-1930-хх років.

 

Loading...

Інтерв'ю

Леся Голик: «Сумівці активні на багатьох фронтах»

Леся Голик: «Сумівці активні на багатьох фронтах»

Сьогодні вся нація складає великий іспит. Сьогодні нація напружила м’язи і докладає максимум зусиль для...

22-04-2022 Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн