Понеділок, 01 листопада 2021 18:59

Актуальний Коновалець

Прес-служба ІНСН
Актуальний Коновалець

21 жовтня у залі Калуської центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка відбулася презентація книги «Євген Коновалець та його доба». 28 жовтня презентація цього видання пройшла в Коломиї.

Представив книгу історик Олександр Сич – голова Івано-Франківської обласної ради, заступник голови ВО «Свобода». Саме він написав передмову до збірника, а перевидав книгу Інститут наукових студій націоналізму.

«Ця книга вдосконалена з точки зору сучасності та науки. Вона вийшла не тільки більша за перше видання за об’ємом, але й за змістом. Радий, що вдалось її перевидати. Бо з таким ставленням держави до книжок, читання, глибинного знання історії, вона б ніколи могла не побачити світ. Хоча ця книга вкрай потрібна українським науковцям та історикам.

З уваги на те, у якому жебрацькому стані перебувало і перебуває наше суспільство і як люди мало читають, особливо таку серйозну літературу, все таки нам вдалося зробити так, аби це видання вийшло. Радий, що це сталося. Бо це практично хрестоматія з української політичної історії 20-30-х років минулого століття.

У цій книзі не тільки про Євгена Коновальця, тут спогади про атмосферу, добу в найменших деталях. Тут і наукові матеріали. І не тільки про Західну Україну, Галичину, а й про Східну Україну. Тобто, загалом про Україну, про еміграцію, яка боролася за українську справу.

Той, хто хоче знати українську політичну історію тих років, то йому варто прочитати цю книгу. Цей збірник неможливо достеменно описати. Його потрібно читати, впиваючись незнаними деталями, описами та характеристиками Євгена Коновальця», – підкреслює Олександр Сич.

Науковець зазначає, що постать Євгена Коновальця сформувала велику плеяду борців за незалежність України. Адже, якби не було Коновальця, то не було б Степана Бандери, Романа Шухевича, Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії…

«Євген Коновалець – зразок українського політичного лідера. Він умів єднати людей різних вподобань навколо себе і навколо української ідеї. Але постать Євгена Коновальця несправедливо затінена в українській історії. Про нього забули. Хоч це був феноменальний політичний лідер. Якби Коновалець не мав феноменальних організаційних здібностей, здався при перших невдачах, не було б ОУН, не було б тої боротьби, яка сформувала ідентичність української нації.

Його особистість як лідера добре відображає і те, що про нього у книзі писали люди, які належали до різних політичних середовищ і між собою не дружили. Тут цікаво й те, що їхня оцінка тих чи інших подій суттєво відрізняється. І коли ти читаєш про одну й ту саму подію від трьох різних людей, то ти проникаєшся складністю, неоднозначністю ситуації історичного процесу.

Історія завжди написана дуже просто, але її важко творити. І з часом ті, кого він сформував духовно, стали відоміші. Це нормально. Про це мріє кожен вчитель – аби його учні перевершили його самого. Тому про Євгена Коновальця треба говорити, книжки про нього треба читати. Бо це данина вселенській справедливості», – вважає Олександр Сич.

«Це практично хрестоматія української історії, української боротьби. Коновалець є прикладом людини, яка вміла віддавати все за справу, не питаючи, що він з того отримає. Він жив ідеєю, жив боротьбою. Він завжди діяв як державник», – каже професор Сергій Адамович.

Директор Інституту наукових студій націоналізму Ігор Дебенко зауважив, наскільки важливим є це видання у сучасній Україні.

«В сучасній Україні ледь чи не кожен політик хоче створити свою партію. Як то кажуть, єднаймося, але навколо мене. Євген Коновалець був не таким. Він є взірцем політичного лідера, який ставив державу на перше місце, а не власні амбіції. І вмів об’єднати навколо себе представників різних політичних середовищ. Сьогодні Україні такого лідера бракує. Може ця книжка допоможе українцям стати більш єдиними, адже маємо одну мету – розвиток нашої країни.

Коновалець не любив пафосу та показухи. Цим він теж може бути прикладом для сучасного покоління», – зазначає Ігор Дебенко.

Нагадаємо, перше видання про Коновальця побачило світ 1974 року в Мюнхені й стало підсумком 16-літньої роботи зі збору матеріалів, присвячених Євгену Коновальцю.

А придбати книги можна, зголосившись за адресою: 01054 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9 п. 4, тел. 050-443-53-69, (044) 279-81-33, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Веб-дизайн