Субота, 25 грудня 2021 12:25

Нащадки Федора Пестушка

Віктор Рог
Нащадки Федора Пестушка

Несподівано відлунило видання книги Юрка Степового (Федора Пестушка) «Отаман Степової дивізії». Днями до нас зателефонував онук автора Костянтин Сингаєвський, який проживає в Києві. Його мама, Світлана Федорівна, 1937 року народження, донька Федора Пестушка, племінниця отамана Степової дивізії і Холодного Яру Костя Пестушка.

Родина дуже щиро і з хвилюванням зустріла перше в Україні видання свого предка.

«Мама вже вкотре з трепетом перечитує книгу свого батька», – розповідає Костянтин, завітавши до редакції. Він поділився з нами і сімейними спогадами та надав для оприлюднення унікальні світлини з родинного архіву. На них ми бачимо автора книги Федора Пестушка (фото з військових зборів 1937 року) та його родину: дружину Нату Марківну Пестушко (в дівоцтві Плахтєєва) (1906-1995), доньку Світлану Федорівну Пестушко (1937 року народження) та сина Юрія (1929 року народження). Фото зроблено в Києві 7 серпня 1949 року).

2

В родині згадують, що Федір Пестушко був відомим мовознавцем, його лекції в університеті збирали завжди переповнені аудиторії, навіть відкривали вікна, щоби студенти, яких не вміщували аудиторії, могли їх слухати.

В часи Другої Світової війни Федір Пестушко був одним з керівників підпілля ОУН в Києві, про що написав спогади «Син Закарпаття» (може спроможемося і їх видати). Під загрозою арешту гестапо змушений покинути столицю, відтак опинився на Західній Україні, а потім у вимушеній еміграції.

4 7.08 49р

В часи радянської окупації нащадки Пестушка зазнавали переслідування і репресій та утисків, лише з відновленням незалежності онуки Федора Пестушка змогли дізнатися правду про своїх предків, дуже пишаються і цікавляться своїм родом.

Ще один онук Федора Пестушка, Валерій Пестушко, син Юрія, сьогодні відомий науковець. За його підручниками в Україні школярі і студенти вивчають географію.

 

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн