Вівторок, 01 лютого 2022 14:27

Бандера в першоджерелах

ІНСН
Бандера в першоджерелах

20 січня у Долинській центральній публічній бібліотеці відбулася презентація збірника праць Степана Бандери «Перспективи Української Революції».

Олександр Сич написав передмову до книги. У ній намагався спростувати цілу низку міфів, які оточують постать Провідника ОУН.

Презентуючи видання, науковець відзначив, що твори Степана Бандери читати нелегко, тож книжку осилить не кожен. Найперше, книга для тих, хто хоче більше довідатись про життя та краще зрозуміти світогляд Степана Бандери.

«Як розбудувати вільну, незалежну та самостійну державу – це описував у виданні Провідник українських націоналістів. Мене запитали, чи є тут відповіді на запитання, які хвилюються українців зараз? Ні, бо класики українського націоналізму писали про свій час і вирішення актуальних у тому часі проблем. І, попри всю свою інтелектуальність, вони не могли бути провидцями та передбачити всі виклики, які будуть стояти перед українською нацією, та дати на них відповідь. Вони боролися у свій час і своїми методами. А ми маємо шукати власні методи і свої шляхи. Тому ні, книга не дасть всіх відповідей. Але вона допоможе зрозуміти, куди нам рухатися. І головне, дасть нам зрозуміти, що без боротьби нічого просто так нам з неба не впаде», – резюмує Олександр Сич.

За його словами, збірник має непросту історію. Адже до друку видання готували з 1961 до 1978 року. Над нею працювали два редактори, які знали Бандеру особисто, але через власну смерть не могли завершити роботу. Відтак, світ побачив лише один збірник, хоча, як свідчать документи, планували також і біографію. Найімовірніше, це був лише перший том, адже такі згадки теж є.

«Цілком можливо, що колись ми будемо мати ще другий том праць Степана Бандери, а можливо ще й написану його сучасниками біографію», – відзначає історик.

Після презентації Олександр Сич подарував збірники праці Степана Бандери «Перспективи Української Революції» Долинській центральній публічній бібліотеці.

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів: «Ми відчуваємо дух перемоги»

Стефан Романів – один з найбільш відомих представників української діаспори. Затертий та іронічний вислів «вчити любити...

15-06-2022 Інтерв'ю

Олександр Сич: «Московщина напала на Україну, щоб знищити її як державу і націю»

Олександр Сич: «Московщина напала на Україну, щоб знищити її як державу і націю»

Голова Івано-Франківської обласної ради, доктор політичних наук, Олександр СИЧ в інтерв’ю для газети «Галичина» пояснив...

20-05-2022 Інтерв'ю

Леся Голик: «Сумівці активні на багатьох фронтах»

Леся Голик: «Сумівці активні на багатьох фронтах»

Сьогодні вся нація складає великий іспит. Сьогодні нація напружила м’язи і докладає максимум зусиль для...

22-04-2022 Інтерв'ю

Веб-дизайн