П'ятниця, 09 вересня 2022 12:57

Коріння «рашиzму»

Віктор Рог
Коріння «рашиzму»

Видавництво «УВС» в Києві видало працю теоретика національно-визвольного руху середини минулого століття, одного із провідних діячів ОУН і УПА Ярослава Старуха «Ярлана», «Стяга» «Упир фашизму».

Ще в 1946 році в своїй праці він вперше аргументовано викрив вражаючу подібність між системами і методами дії людиноненависницьких теорій і практик німецького націонал-соціалізму і сталінського большевизму (всі «принади» яких добре відчув у буквальному сенсі «на своїй шкірі»), що сьогодні в своєму потворному симбіозі явили Україні і світові ідеологічну доктрину загарбницького «русского міра» та агресивну практику «рашиzму».

Зараз праця Ярослава Старуха набула нової актуальності, вона переконливо ілюструє, що сучасний «рашиzм» є явищем органічного порядку. Маємо ствердити питомо імперське, большевицьке, сталінське коріння рашиzму (порівняння цього явища з нацизмом чи фашизмом є правильне, але маємо розуміти, що ці два режими були тимчасовим і локальним явищем, яке сьогодні стало ярликом «тотального зла», а огидний і потворний рашиzм виріс і добре прижився на природному московському ординському ґрунті і тому є стократ для нас небезпечнішим).

Висновок-пересторога автора праці сьогодні звучить як мобілізуючий і унапрямлюючий заклик:

«Як довго на велетенських просторах Середньо-Східної Європи і Азії буде панувати система імперіалізму і тиранії, так довго буде вона джерелом смертельної небезпеки для інших народів...

Тільки ліквідація большевизму і розбиття тієї велетенської тюрми народів на окремі складові національні частини, побудовані на засадах самостійності народів, на засадах волі, рівності і справедливості, може зліквідувати тривале джерело тієї небезпеки».

До книги також поміщено «12 прикмет характеру українського націоналіста», автором яких є Старух.

Видано за ініціативою Організації Українських Націоналістів (бандерівців) в рамках проекту «Свобода народам» з нагоди 80-річчя УПА та 75-річчя героїчної загибелі Ярослава Старуха.

Схожі матеріали

Loading...

Інтерв'ю

Станіслав Федорчук «Стан»: Кожна робота на війні є важливою

Станіслав Федорчук «Стан»: Кожна робота на війні є важливою

Відомий політолог і публіцист, історик і аналітик, автор книги «Демонтаж лицемірства» (2012 р.), громадський активіст...

24-08-2022 Інтерв'ю

Олександр Ясенчук: «Чернігів не капітулював, а вистояв»

Олександр Ясенчук: «Чернігів не капітулював, а вистояв»

Наш співрозмовник Олександр Ясенчук «Студент». Відомий громадський діяч, волонтер і журналіст. Автор декількох монографій, присвячених...

10-08-2022 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Юрій Сиротюк: «Між клітинкою і фігурою на шахівниці наше військове керівництво обирає фігуру»

Його не було на зв’язку чотири дні. Для бійця, що перебуває на самісінькому нулі – багато. І...

19-07-2022 Інтерв'ю

Веб-дизайн