Неділя, 25 грудня 2022 12:47

Літературний Клуб «СвітоГЛЯД» – культурна зброя українців

Валентина Полонська
Літературний Клуб «СвітоГЛЯД» – культурна зброя українців

Під час великих потрясінь, особливо таких, як війна своєї нації проти кривавого агресора-окупанта, розумієш важливість наявності зброї, як захисної, так і наступальної.

Сучасна зброя, її кількість та якість, безумовно, впливають на перебіг військових перипетій на фронті. Але чи лише стрілецька зброя та  військова техніка важлива для ефективного ведення війни? Вміння, досвід, професійні здібності самих воїнів чи ж не впливають на виконання бойових задач? А такі чесноти, як хоробрість, сміливість, жертовність військових невже не стають вирішальними при визначенні локального переможця тієї чи іншої воєнної операції? А коли воїн бере собі до арсеналу зброї Віру в Бога і Любов до Батьківщини – він стає непереможним! Можна сказати, що у воїна-особистості, який має розум, досвід, загальний рівень інтелекту, набагато більше шансів здолати ворога, аніж в людини, не обтяженої моральними чеснотами і правилами.

Проте, є розуміння, що далеко не все так добре, як хотілося б, не завжди герої бездоганні і беззаперечні. Адже, військові – це частина нашого не зовсім здорового, а інколи й відверто хворого суспільства. Ще вчора вони були поруч в мирному житті такими, як і ми – кожен зі своїми недоліками і помилками. Тож вимагати від них тут і зараз ідеальності та зразковості поки ще зарано – можемо подякувати вже за їхній самовідданий, героїчний рух до цієї цілі сміливими і рішучими кроками.

Що ми можемо робити в тилу, де інтенсивність вибухів не здатна зруйнувати прагнення до вдосконалення і чим допомагати в царині становлення міцної людської особистості з високошляхетними орієнтирами? Передусім, пам’ятати, що людина – це високорозвинена істота з інтелектом, культурним кодом, відчуттям прекрасного і що їй просто необхідний духовний поживок, культурний енергетик, який живитиме і заряджатиме її на шляху до правди і справедливості, істини і світла.

Таким культурним «зарядником», інтелектуальною «поживою», корисним «додатком» до волонтерських справ на Січеславщині став Літературний клуб «СвітоГЛЯД», який своїм «вірую» вважає формування і плекання «людини культурної», яка вже сама по собі буде зброєю – розумною, інтелігентною, шляхетною, націєцентричною. Легіони «людей культурних» будуть призвані творити новий порядок і шанувати старі традиції. Вони стануть наступальною зброєю у війні за саму Людину.

318422103 719779806485515 2004902419846852763 n

Один із засновників і керівник клубу Максим Дорофєєв про свій проект:

«Літературний клуб «СвітоГЛЯД», – це світогляд філософів і письменників, священиків і поетів, ідеологів і воїнів, ідеалістів і романтиків. Наше завдання нагадувати, навчати, доносити, спонукати мислити вічними категоріями та навертати на шлях пошуку Істини. Будити та піднімати тих, які поснули. Повести тих, які не сплять. Не дати забути іншим людям про їхнє високе призначення бути людиною за образом Божим, а не потворою з перетравлення їжі та задоволення ницих потреб.»

Клуб має власний часопис та свої літературні проекти, які наразі вже реалізуються в містах Дніпропетровщини. «Книжкові вечорниці» і «Літературні СвітлоВежі» – вже мають своїх шанувальників і слухачів, які з нетерпінням чекають нових зібрань, аби насолодитися українським словом, високим духовим сенсом твору, доторкнутися таємниці того чи іншого літературного генія – чи то українського, чи то світового масштабу. «СвітоГЛЯД» також озвучує та впроваджує власні дослідження під час літературних дискусій з аудиторією. Безперечно, залучення до процесу обговорення відвідувачів заходу сприяє зростанню нашої популярності та кількості прихильників – люди не соромляться ділитися своїми думками та враженнями.

Саме культурний фронт вважають тут головним, бо «наші інтелектуальні заходи – це наші гуманітарні набої і саме вони зроблять свою справу, як на фронті, так і в тилу. Бо світла і озброєна знаннями людина, завжди переможе темну і недолугу, переможе і лютих ворогів, і «любих друзів», мета яких одна – тримати українця в духовій покорі і культурній темряві.

«Ми переконуємо, наголошуємо, схиляємо – читати і видавати правильні книги; популяризуємо класичну літературу, беремо за зразки високі ідеали, що дозволять нам стати потужнішими», – зазначає учасниця клубу Валентина Недвига.

Ставати сильними, озброюватися знаннями, міцнішати духово, тримати культурний фронт наполегливо радять і закликають в Літературному Клубі «СвітоГЛЯД» через свої інтелектуальні та ідеологічні проекти.

Вже у 2023 році клуб планує вийти на всеукраїнський рівень.

Loading...

Інтерв'ю

Ерзя – народ, який розвалить Росію

Ерзя – народ, який розвалить Росію

Екслюзивне інтервʼю Юлії Галушки з Сиресем Боляєнем, українським громадським діячем, інязором Ерзянського народу для телеканалу...

28-03-2023 Інтерв'ю

Тарас Кремінь: Українська - мова вільних та гідних, вона єднає та захищає нас від ворога

Тарас Кремінь: Українська - мова вільних та гідних, вона єднає та захищає нас від ворога

В умовах героїчної боротьби українського народу проти російських злочинців підтримка української, як єдиної державної, безпрецедентна...

11-03-2023 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: Ми точно перебуваємо в кульмінаційній точці війни

Юрій Сиротюк: Ми точно перебуваємо в кульмінаційній точці війни

Репортажі та коментарі історика та бійця ЗСУ Юрія Сиротюка з-під Бахмута зробили його одним з...

23-02-2023 Інтерв'ю

Веб-дизайн