Середа, 15 березня 2023 12:14

До основ націоналізму

ІНСН
До основ націоналізму

У приміщенні Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини з ініціативи Інституту наукових студій націоналізму відбулася презентація першого і другого томів збірника праць Степана Ленкавського «Український націоналізм».

Видання тернополянам та гостям міста представив голова Івано-Франківської обласної ради, доктор політичних наук, упорядник книг Олександр Сич.

«У першому томі зібрані твори Степана Ленкавського, які стосуються історії українського націоналізму та ОУН, а в другому томі – його роботи по ідеології ОУН та філософські праці. Сьогодні вкрай актуально читати, зокрема про свою історію, традицію, щоби передати це своїм нащадкам.

Презентуючи сьогодні праці Ленкавського, я агітую читати не лише його, а й інших людей, які творили ОУН. Сьогодні націоналізм є дуже популярним, бо за своїм призначенням стоїть на захисті інтересів нації і національної держави. Однак, багато говорячи про націоналізм, люди не завжди знають, що ж таке – націоналізм. Тому, щоб націоналізм був використаний не тільки при потребі захисту держави, але й для розбудови Української держави на національних основах, потрібно знати його, пізнавати через праці тих, хто його творив», – наголосив Олександр Сич.

В свою чергу присутній на презентації голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко відзначив, що націоналізм – це, в першу чергу, любов до своєї нації, землі, традицій і звичаїв.

«Ті ідеологи, які у 20 столітті розробляли ідеологію українського націоналізму і втілювали її, зокрема і Степан Ленкавський, до кінця ще нами не осмислені і не оцінені. Будучи ідеологом ОУН та очоливши організацію після смерті Степана Бандери, Ленкавський в житті був філософом, аскетом, людиною, яка мала глибоку думку і розуміла, наскільки важливо донести ідеї націоналізму до людей, щоби та ідея перемогла. Адже озброївшись ідеєю націоналізму, нація стає безсмертною, незламною», – зазначив Михайло Головко.

До друку вже підготовано третій том творів видатного ідеолога ОУН Степана Ленкавського.

Loading...

Інтерв'ю

Ерзя – народ, який розвалить Росію

Ерзя – народ, який розвалить Росію

Екслюзивне інтервʼю Юлії Галушки з Сиресем Боляєнем, українським громадським діячем, інязором Ерзянського народу для телеканалу...

28-03-2023 Інтерв'ю

Тарас Кремінь: Українська - мова вільних та гідних, вона єднає та захищає нас від ворога

Тарас Кремінь: Українська - мова вільних та гідних, вона єднає та захищає нас від ворога

В умовах героїчної боротьби українського народу проти російських злочинців підтримка української, як єдиної державної, безпрецедентна...

11-03-2023 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: Ми точно перебуваємо в кульмінаційній точці війни

Юрій Сиротюк: Ми точно перебуваємо в кульмінаційній точці війни

Репортажі та коментарі історика та бійця ЗСУ Юрія Сиротюка з-під Бахмута зробили його одним з...

23-02-2023 Інтерв'ю

Веб-дизайн