Неділя, 14 травня 2023 08:46

В Івано-Франківську презентували праці ідеологів українського націоналізму

blitz.if.ua
В Івано-Франківську презентували праці ідеологів українського націоналізму

12 травня, в Івано-Франківській обласній бібліотеці відбулась презентація книг до Дня Героїв.

Йдеться про видання ідеологів українського націоналізму, таких як: «Розподіл росії» Юрія Липи, «Рефлексії» Юліана Вассияна та «Росія без маски» Романа Бжеського, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Головним упорядником книг став редактор газети "Шлях Перемоги", письменник і журналіст Віктор Рог, який відшукував по клаптиках збірники праць ідеологів та зібрав їх під одними обкладинками. За його словами, сьогодні ці книги є актуальними та потрібними для українців, адже зможуть відповісти на запитання, чому зараз в Україні триває війна та як діяти далі.

«Книги написані давно, але ми бачимо, що тоді автори дивились крізь десятиліття. Зараз, читаючи сторінки цих книг, ми розуміємо в чому причина. Ми бачимо те, що нація відроджується в боротьбі і сьогодні подібні книги дають дороговкази і відповіді на багато питань. До прикладу книга «Розподіл росії» - це рецепт нашої перемоги. Те, що відбувається в Україні, буде повторюватись доти, доки московія не буде розколена»,- зазначив Рог.

Голова Івано-Франківської обласної ради, науковець Олександр Сич зазначив, що презентація таких видань - корисна та водночас потрібна справа.

"Читати такі книги треба. Не обов'язково, що читання дасть сьогодні розуміння виходів з нашої ситуації. Якщо ми хочемо бути подібними до наших попередників - українських націоналістів, треба вміти не тільки поступати по букві, а поступати по духу. Бо поступати по букві - це означає зустрічатись із сьогоднішніми проблемами та шукати відповіді в них. Сьогодні дуже часто націоналісти змагаються між собою хто знайде влучнішу цитату на потребу дня у Бандери, Стецька, Ленкавського чи інших. А наслідувати по духу - означає, що якщо вони у свій час проаналізували проблематику і зуміли знайти вихід з ситуації, то нині, наслідуючи їх, ми повинні, проаналізувавши сьогоднішню проблематику української нації, так само знайти вихід, опираючись на них. Але вони не могли передбачити все, що станеться за 100 років і дати відповіді на наші питання, тож ми повинні це шукати. Але в будь-якому випадку треба читати",- наголосив Сич. 

Історик, директор обласного музею Визвольної боротьби Ярослав Коретчук додав, що придбати книги може кожен охочий у Книгарні Бандерівців.

"Більша частина цих книг - це праці, видані ще в 30-40-х роках. Можна було б сказати, що вони є вже не актуальними, але це не так. Сьогоднішні події, особливо після 24 лютого, говорять про те, що видання не є застарілими. Книги дають частково зрозуміти сьогодення і в якому напрямку слід рухатись Україні, щоб змінити ситуацію. Наприклад в праці Юрія Липи "Розподіл росії" говориться про те, що Україна зможе позбутись загрози від росії шляхом розпаду імперії. Книги можна буде придбати у "Книгарні Бандерівців" також примірники цих праць подарують обласній бібліотеці, де читачі зможуть з ними познайомитись чи придбати для себе",- пояснив Коретчук.

Loading...

Веб-дизайн