Понеділок, 15 травня 2023 10:09

В Івано-Франківську презентували книги ідеологів українського націоналізму — Бжеського, Вассияна та Липи

suspilne.media

В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка презентували книги, які не перевидавалися в Україні понад 80 років, — "Росія без маски" Романа Бжеського та "Рефлексії" Юліана Вассияна.

Третю збірку Юрія Липи — "Розподіл Росії" видавали у 2014 році, розповів Суспільному директор видавництва "Українська видавнича справа" Віктор Рог.

"Це — ідеологи українського націоналізму: Вассиян, Липа, Бжеський, Стецько. Це — збірники їхніх праць за певний час. Досі ці роботи не перевидавалися, окрім "Розподілу Росії" Юрія Липи. Я, як упорядник всіх видань, відшукував їх по шматочках у різних джерелах, у діаспорі, в періодиці. Це все ми зібрали під одними обкладинками", — ділиться Віктор Рог.

Зі слів директора Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослава Коретчука, представлені книги дають відповіді на деякі питання сучасності, хоч вперше їх видавали в 30-40 роках минулого століття.

Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Кожна з цих праць, якщо заглибитися, можливо, відкинути окремі моменти — цікава. Ці книги дають можливість частково зрозуміти сьогодення, та в якому напрямку мала б рухатися Україна для того, щоб змінити ситуацію, переломити хід війни, й що нас чекає в майбутньому", — розповідає Ярослав Коретчук.

Частину примірників передали до Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка.

 

Loading...

Веб-дизайн