Вівторок, 25 червня 2019 16:36

Відбувся XXVIII З’їзд Союзу Українських Організацій Австралії

Прес-служба СУОА
Відбувся XXVIII З’їзд Союзу Українських Організацій Австралії

22 червня у Мельбурні в Українському Народному Домі Української Громади Вікторії відбувся ХXVIII З’їзд СУОА, присвячений 65 річниці діяльності СУОА, 70-літтю поселення українців в Австралії та 70-літтю Союзу Українок Австралії.

Секретар управи СУОА Ірина Андреєва, привітавши присутніх, висловила теплі слова подяки всім основоположникам громадського життя української спільноти та наступним генераціям, які продовжують започатковану діяльність.

Учасники заходу урочисто вшанували пам’ять всіх членів СУОА, що відійшли у вічність та вшанували пам’ять Героїв, що загинули за свободу і незалежність України у всі часи нашої історії, а зокрема Героїв Майдану, Небесної Сотні, Революції Гідності, запаленням свічок, хвилиною мовчання та молитвою, яку провів Преосвященний Владика Кир Петро Стасюк.

Голова СУОА Стефан Романів відкрив З’їзд та коротко окреслив успіхи та виклики діяльності Управи СУОА протягом трирічної каденції та наголосив на рішення Управи СУОА щодо подальшого розвитку програми наступництва в керівництві.

У роботі З’їзду брали участь члени Управи СУОА та делегати і гості складових частин СУОА з Західної Австралії, Квінсленду, Тасманії, Південної Австралії, Нової Південної Валії.

Особливо приємно зазначити, що у числі делегатів З’їзду були представники молодого покоління, а зокрема делегати, які не так давно приїхали з України та активно включилися у громадське життя української спільноти Австралії.

Під час З’їзду були представлені звіти Стефана Романіва, Яреми Полатайка, Дарки Сенько.

unnamed 4

Ефективно працювали комісії, які обговорили багато різних справ щодо подальшої праці СУОА та української спільноти в Австралії та внесли свої пропозиції до загальної Резолюції З’їзду для окреслення дорожньої карти на наступну каденцію.

Голова Контрольної комісії СУОА Юрій Федишин подав внесок для абсолюторії та признання Управі СУОА за професійну працю протягом каденції, що делегати З’їзду підтримали гучними оплесками.

Номінаційна комісія, на пропозицію Управи СУОА, запропонувала З’їздові нову структуру керівництва, а саме принцип співголовства СУОА, з метою, щоб в реальний і практичний спосіб йти до наступництва у керівництві. Управа СУОА протягом останніх каденцій почала системно номінувати молодших членів до управи СУОА. Запропонована система співголовства – це продовження плану.

Співголовами СУОА стали Стефан Романів і Катеринa Аґигуру.

Програму порядку нарад XXVIII З’їзду СУОА закінчили співом Національного Славня України.

Управа СУОА висловлює подяку уступаючим членам Управи, які не кандидували, але виявили свою готовність далі допомагати – Любі Пришляк, Марусі Яроцькій, Гані Халабарчук та членові Контрольної комісії Євгенові Стефин. Особлива подяка Орисі Стефин – довголітній заступниці Голови СУОА. Делегати З’їзду побажали Орисі скорого повороту до повного здоров’я.

Після закінчення З’їзду відбулася вечірка, під час якої був започаткований благодійний захід збору коштів для підтримки проекту програми навчання фахівців з професійної терапії в Україні. Новообраний співголова Управи СУОА Стефан Романів привітав гостей вечірки та поінформував про перебіг нарад З’їзду, окресливши загальні пріоритети на нову каденцію діяльності.

Голова Союзу Українок Австралії Люба Квасниця Кай у своєму виступі окреслила деякі фрагменти щодо 70-ліття діяльності СУОА, наголосивши про роль української жінки в суспільстві.

У дружній товариській атмосфері гості спілкувалися, згадували минуле і міркували про майбутнє – задоволені, що українська спільнота Австралії на правильному шляху, тримає пульс та полагоджує внутрішні громадські питання, має вплив та бере участь в австралійському житті та активну участь в подіях в Україні та у поборенні російської дезінформації та пропаганди.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Олександр СИЧ: Саме постання України – це вже революційний факт

Газета «Галичина» підготувала низку інтерв’ю з людьми, які щодня своєю працею утверджують Незалежність України, наближають...

16-08-2021 Інтерв'ю

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Віктор Рог: Незалежність – синонім відповідальності й трамплін для можливостей

Про здобутки за три десятиліття, втрачені можливості та перспективи нашої держави розмовляємо з головним редактором...

21-07-2021 Інтерв'ю

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

Сиресь Боляєнь: «Україні потрібно постійно пам’ятати, що вона має союзника всередині Росії – національні рухи»

21 квітня цього року в ООН вперше виступив представник ерзя – одного з корінних народів...

30-06-2021 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн